Igényeljen Napi Újság tagsági kártyát és tegyen szert velünk egy kis mellékes jövedelemre. Töltse ki a kártya igénylólapot ide kattintva.

A HVG fakenews szerint, tele van Magyarország migránsokkal, akik rengeteged dolgoznak és ez javítja fel a foglalkoztatottsági adatokat

Az önmagát szakmainak és mértékadónak hazudó HVG ismét belekezdett a “fake news” előállításába, ezúttal az Európai Unión belüli munkavállalókat próbálta összemosni az afrikai és közel-keleti térségből Európába igyekvő illegális bevándorlókkal, migránsokkal.
Itt a bizonyíték: dolgoznak annyit a migránsok, mint a magyarok”
– ezzel a felütéssel indít a szélsőbaloldali lap, amely szemmel láthatóan semmi másban nem érdekelt, csak abban, hogy az illegális bevándorlókat bármi áron jó színben tüntesse fel – ha kell, még a magyarok kárára is.

Azonban a nemcsak félrevezető, hanem nettó uszító címadás után már többek között az alábbi sorok olvashatóak:

“Nem sok ország van, ahol többen dolgoznának, mint Magyarországon – gyűjtötte össze az Eurostat. A magyar foglalkoztatottsági adat azért is lehet különösen jó európai összehasonlításban, mert a más országból érkezettek közül nagyon sokan dolgoznak.

A magyar állampolgárok foglalkoztatottsági aránya 73,2 százalékos, ez az uniós lista középmezőnyére jó, a 13. legmagasabb arány. Azok viszont, akik a többi 27 EU-tagállam valamelyikéből érkeznek, 77,4 százalékban találnak munkát nálunk, ez az unió hetedik legjobb adata.
Ami pedig az EU-n kívülről érkezőket illeti: közülük 71,4 százalék dolgozik, ennél magasabb arányt csak négy országban mértek.”

Attól most tekintsünk el, hogy a HVG propagandaszűrőjébe valószínűleg hiba csúszott, hiszen köztudott, főbenjáró bűnnek számít az efféle fake news-gyárakban leírni az olyan magyar teljesítményeket, mint hogy “nem sok ország van, ahol többen dolgoznának, mint Magyarországon.”

Az viszont sokkal érdekesebb, hogy a névtelen szerző a 27 EU-tagállamból származó munkavállalókra hivatkozik migránsként dacára annak, hogy ők uniós állampolgárokként élhetnek a munkaerő szabad áramlásának lehetőségével.

Ráadásul ép ésszel belátható, hogy az EU-n kívüli országokból érkező magyarországi munkavállalók nyilvánvalóan nem Fekete-Afrikából vagy a dél-ázsiai Bangladesből érkeztek, hanem sokkal inkább olyan térségekből, mint a szerbiai Délvidék vagy az ukrajnai Kárpátalja.

Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések