Igényeljen Napi Újság tagsági kártyát és tegyen szert velünk egy kis mellékes jövedelemre. Töltse ki a kártya igénylólapot ide kattintva.

Rettegés és megijedés Brüsszelben a magyar választási eredmény miatt. Rögtön támadást is indítanak!

A kiszivárgott hírek szerint súlyos rendszerszintű kockázatokat lát Magyarországon és várhatóan javasolni fogja a 7. cikkely elindítását hazánk ellen az Európai Parlament LIBE bizottsága csütörtöki ülésén – közölte a 180 perc adásában az M1 tudósítója Baraczka Eszter.
A magyar jogállamiságról szóló jelentést csütörtökön tárgyalja az Európai Parlament LIBE bizottság, amelyet Judith Sargentitni zöldpárti képviselő mutat be csütörtökön.

Eredetileg prezentációnak nevezték volna a csütörtöki bizottsági ülést, de mivel a jelentés tartalmát nem küldték ki a képviselőknek előzőleg a képviselőknek, így azt hivatalosan vitának nevezik – közölte a tudósító.

Az Állampolgári Jogi, Bel- és Igazságügyi Bizottság ülésén külső szereplők nem, csak a LIBE-bizottsági tagok vesznek részt. A LIBE tavaly ősz óta foglalkozik a kérdéssel, decemberben már tartott egy meghallgatást a magyar jogállamiságot vizsgálva, azon Szijjártó Péter külügyminiszter is részt vett.

A kiszivárgott információk szerint a holland zöldpárti képviselői súlyos rendszerszintű kockázatokat lát Magyarországon és várhatóan javasolni fogja a 7. cikkely elindítását. A szakzsargonban atombombának is nevezett eljárás azzal is járhat, hogy megvonják Magyarország szavazási jogát az uniós testületekben.

A jelentősben várhatóan szerepelni fognak azok a megállapítások, mely szerint sérülnek az alapvető jogok, a gyülekezési és az egyetemi szabadság, a szabad véleménynyilvánítás, sérülnek a szociális és a menedékkérők jogai, korlátozzák a civil szervezetek működését, és sokakat etnikai és szociális kisebbséget is megkülönböztetés ér.

A várható menetrendről Baraczka Eszter elmondta, hogy a képviselők módosító indítványokat adhatnak be. A szakbizottság júniusban szavazhat majd, amely a LIBE hivatalos álláspontjává válik.

A tervek szerint szeptemberben az előterjesztés az Európai Parlament plénuma elé, ott kétharmados többség, és egyben az EP képviselők felének, de legalább 376 képviselő szavazata is kell a hetes cikkely elindításához.  Az  M1 tudósítója szerint a parlamenti matematikát ismerők szerint erre kevés esély  mutatkozik.

Forrás: hirado.hu

Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések