Babos Tímea címvédőként lépett pályára a budapesti tenisztorna második fordulójában, ennek megfelelően ő számított esélyesnek a Mona Barthel elleni mérkőzésen. A német lány azonban önmagához képest is extra jól játszott, így hiába küzdött nagyot a magyar teniszező, végül 6:4, 4:6, 6:3 arányban Barthel jutott tovább.
Az első fordulóban elképesztő játékkal nyitott Babos, 6:1, 6:0-ra verte a német Tatjana Mariát. A második mérkőzésén azonban korán bajba került, Barthel villámgyorsan elhúzott 3-0-ra. Nem is kellett sokat várni, Thomas Drouet-nak, Babos Tímea edzőjének érkezésére, aki a rossz kezdés után megpróbálta ellátni néhány tanáccsal tanítványát.
A folytatásban jobban is játszott Babos, először az adogatójátékát tudta stabilizálni. Fogadóként viszont sokáig szinte esélytelen volt, Barthel kemény, pontos adogatásokkal reagált a szorosabb helyzetekre, amikből nem is volt különösebben sok. 5:3-nál már a szettért is adogathatott, a nyomás alatt azért megremegett a keze, amit Babos tökéletesen használt ki. Az adogatását azonban nem tudta a nehezen kiharcolt brék mellé tenni, így fél óra játék után szetthátrányba került.
A második szett elején érződött a feszültség Babos játékán, túl korán próbált meg labdameneteket befejezni, vitatkozott a székbíróval és saját magával, majd az ütőjét is eldobta mérgében. Ez az időszak azonban nem tartott hosszú ideig, az adogatójátéka a folytatásban is stabil maradt, és Barthel adogatásai mögött is egyre többször volt esélye. 2:2-es állásnál egy csodálatosan összerakott fogadójátékkal elvette Barthel adogatását, ezzel előnybe került a második szettben.
Ezt a bréket végigvitte a szetten, 41 perc alatt kiegyenlített.
A döntő szett egyértelműen az idegek harca volt, amiből ezúttal Barthel jött ki jobban. A német teniszező 3:3-as állásnál 15:40-ről fordította meg az egyik adogatójátékát, és az elveszített szettet követően sebezhetőnek tűnő német ezen a ponton láthatóan visszaszerezte a momentumot. A szett legvégén elvette Babos adogatását, majd egy magabiztos adogatójátékkal le is zárta a mérkőzést. Megérdemelten jutott tovább, szinte végig hibátlanul teniszezett.
A találkozót követően Babos Tímea válaszolt a sajtó kérdéseire, annak ellenére is, hogy a WTA egyébként nem szokta interjúra kötelezni a vesztes játékosokat. A magyar teniszezőtől a Hosszabbítás is kérdezhetett, arra voltunk kíváncsiak, mit mondott neki az edzője a gyenge kezdést követően.
“Nem kezdtem jól, ő viszont nagyon jól, én talán picit izgulósan, mert nagyon régóta nem játszottam ellene, és igazából nem tudtam mire számítsak. Rég játszottam olyan lánnyal, aki ennyire jól szervál, ez is elég nagy nyomást rakott az én szervagémjeimre, az elején pedig elég megilletődötten játszottam. Amikor bejött Thomas, mondta, hogy csak várjak, próbáljak bennmaradni a játékban, és vissza is brékeltem, majd szerváltam 5:4-nél. Aztán megint csinált egy nagyon jó gémet, én talán picit gyengébbet, de igazából ő volt az, aki megint jól játszott. Az volt a tanács, hogy játsszak kivárásra, amikor valakinek ennyire jól megy, akkor nehéz ezzel mit kezdeni, elég kellemetlenül játszott. Azt tudtam, hogy nagyon jó a fonákja, és jól szervál, de szerintem ma a szervája extra jó volt, és a tenyerese is viszonylag jól működött” – magyarázta a 35. helyen álló teniszező.
Babos újságírói kérdésre azt is elmondta, összességében meglepte Barthel játéka, aki általában többet szokott rontani, különösen tenyeres oldalról.
“Megnéztem sok meccsét, sok statisztikát, ennél több hibát szokott ütni, főleg tenyeres oldalról. Ma a tenyerese is viszonylag jól működött. No, meg a szerva… Nehezen lehetett olvasni, jól variálta, sokszor én is csak próbáltam anticipálni, hogy hova jöhet a szerva. Aztán nem oda ment, persze. Ettől függetlenül ott volt a kezemben a sansz, ahhoz képest, hogy úgy tűnt: két szettben ő tud nyerni, mégis csak én voltam az, aki a döntő szettben megnyerhette volna. Ilyen téren pozitív nagyon számomra, hogy vissza tudtam jönni, és nem adtam fel, de nagyon jól játszott. A döntő szett 3-3-as gémet sajnálom nagyon, de ha összességében a játék képét nézzük, akkor nagyon jól játszott.”
Eredmények:
nyolcaddöntő:
Mona Barthel (német)-Babos Tímea (3.) 6:4, 4:6, 6:3
Bonaventure (belga)-Vekic (horvát, 8.) 6:4, 6:1
korábban:
Cibulkova (szlovák, 1.)-Flipkens (belga) 6:4, 6:2
Larsson (svéd)-Krunic (szerb, 7.) 6:3, 6:1
páros, negyeddöntő:
Kirsten Flipkens, Johanna Larsson (belga, svéd, 1.)-Ysaline Bonaventure, Jani Réka Luca (belga, magyar) 6:7 (4-7), 6:4, 10-5 – döntő rövidítés
Georgina Garcia-Perez, Stollár Fanny (spanyol, magyar)-Xenia Knoll, Aleksandra Krunic (svájci, szerb) 6:4, 6:3
MTI
0 Megjegyzések