Igényeljen Napi Újság tagsági kártyát és tegyen szert velünk egy kis mellékes jövedelemre. Töltse ki a kártya igénylólapot ide kattintva.

Fenséges süti. 30 perc alatt elkészül, és az íze csodálatos

Csokoládédarabokkal, magvakkal, de akár aszalt gyümölcsökkel is különlegesebbé tehetjük az ízét, bár önmagában is ínycsiklandó!
Mutatunk egy nagyon könnyű és gyors tortát, amit bárki el tud készíteni! Az íze fenséges, nagyon különleges!

Hozzávalók:


a tésztához:
140 g liszt
1 doboz sűrített tej
100 g vaj
1/2 kiskanál szódabikarbóna
2 db tojás
1/2 citrom
kakaó
a krémhez:
400 g tejföl
200 g cukor

Elkészítés:


Olvasszuk fel a vajat lassú tűzön, majd öntsük egy tálba. Adjuk hozzá a sűrített tejet, a tojást, a citromlében felfuttatott szódabikarbónát és az átszitált lisztet, kavarjuk jól össze. Egy tepsit béleljünk ki sütőpapírral, majd töltsük bele a tészta 2/3- át a tepsi felébe. A megmaradt tésztába kavarjunk kakaót, majd kanalazzuk a tepsi másik felébe. Előmelegített sütőben 180 fokon süssük a tésztát 10-13 percig.

Készítsük el a krémet: keverjük össze a tejfölt a cukorral, használjunk. Vegyük ki a tortalapot a sütőből, hagyjuk egy  kis ideig hülni, vágjuk el 3 részre. A fehér lapot vágjuk ketté, a kakaós lapot hagyjuk egyben. A tészta széleit távolítsuk el és tegyük félre. Egy fehér lapot kenjünk meg krémmel, erre kerül a kakaós lap, krém és újra fehér lap, az egészet befedjük krémmel. A levágott tésztaszéleket morzsoljuk össze, ezzel díszíthetjük a torta tetejét. Apróra tördelt dióval is dekorálhatjuk. Jó étvágyat!

A videóban megtekintheted, hogyan készül ez a finomság:

Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések