Igényeljen Napi Újság tagsági kártyát és tegyen szert velünk egy kis mellékes jövedelemre. Töltse ki a kártya igénylólapot ide kattintva.

Ez az ország lép ki következőleg az EU-ból!

A brit kapcsolat még az uniósnál is jövedelmezőbb lehet az írek számára, nehéz döntési helyzetbe kerülhetnek.
Ugyan az előző ír miniszterelnök, Enda Kenny határozottan elutasította azt a lehetőséget, hogy Írország is kilépjen az Európai Unióból, egy friss felmérés szerint nem feltétlenül járnának rosszul egy Irexittel, ezért érdemes lenne komolyan átgondolni ezt az opciót is – írja az Express.

A Policy Exchange kutatóintézet jelentése szerint ha követnék a brit példát, akkor nem kéne búcsút inteniük az olyan fontos brit-ír kapcsolati szálaknak, mint a két ország közötti szabadkereskedelmi és a vámmentes övezet.

Írország legfontosabb gazdasági partnere az Egyesült Királyság, a Brexitet is ők szenvedik meg a leginkább az EU-tagállamok közül. Azonban az uniós tagság is rengeteg előnnyel jár, többek között hatalmas támogatásokat kap az ország.

A Policy Exchange szerint a Brexit-tárgyalások majd nagyban meghatározzák, mivel járnának jobban az írek: a maradással vagy az Irexittel.

Az új miniszterelnök, Leo Varadkar még nem nyilatkozott a kérdésben.

Forrás: faktor.hu

Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések