Igényeljen Napi Újság tagsági kártyát és tegyen szert velünk egy kis mellékes jövedelemre. Töltse ki a kártya igénylólapot ide kattintva.

Még idén újranyitja kapuit a Veszely csárda

Még ebben az évben újranyit a Veszely csárda. Az új tulajdonos azt ígéri – mindamellett, hogy megtartják a csárdákra jellemző négyboltíves stílusjegyet – egy „újragondolt” Veszely várja majd októbertől a vendégeket.
Pontosan mit jelent ez? Hagyományos magyar konyhát és a kulináris élvezeteket is kiszolgáló összeállításokat – árulta el Kopp Márton, a Kopp Export-Import Kft. gazdasági vezetője. Az összberuházás értéke 260 millió forint, melyből a 287 férőhelyes épület – pályázati forrás igénybevétele nélkül – teljesen megújul. Az egybenyitható termeken felül új épületrészeket és az Élővíz–csatorna fölé benyúló teraszt is kialakítanak. Megnyitják a pincét és szabadidős tevékenységekre is lehetőség nyílik majd.

– Békés megyében, de talán mondhatom azt is, hogy az országban is egyedülálló dolgot szeretnénk létrehozni. A csárda kiegészül egy minden igényt kielégítő éttermi résszel és egy hagyományőrző bolttal is. Nem szeretnék egyelőre túl sok mindent elárulni, de elsősorban a tájra jellemző, a közelben elérhető nyersanyagból készült ételek szerepelnek a kínálatban – fogalmazott lapunknak a gazdasági vezető.

– A Veszely csárda az egykori középkori, a török időkben pusztává lett Vésze település emlékét őrzi nevében. Az egykor Gyula és Békéscsaba között feküdt település az egri káptalan birtokán alakult, 1552-ben még állt. A 18–19. századból ránk maradt térképeken találkozhatunk Vészei-csatorna, Vészei-erdő, Vészei-híd elnevezésekkel. 

Később a nép száján kopott az elnevezés Veszeire, míg végül elnyerte ma is használt formáját. 1822-ből „két külső veszei kocsma” ismert. A veszei árvaházi iskolát az evangélikus egyház szervezte meg 1938-ban. A veszei hídnál volt az evangélikus egyház egyik szőlőskertje is – ismertette Nagy Balázs, a Munkácsy Mihály múzeum muzeológusa.

Forrás: beol.hu

Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések