A települések lakosságmegtartó erejének növelése szempontjából is meghatározó, hogy a gazdaság szereplői és a községek, városok képviselői képesek-e együttműködni avagy sem.
Első alkalommal szervezte meg a Jászsági Menedzser Klub Egyesület, a Jászsági Gazdasági és Fejlesztési Konferenciát. Beszámoltunk arról korábban, hogy a vállalkozókat soraiban tudó civil közösség szándéka szerint fórumot kíván teremteni ahhoz, hogy a térségben működő cégek és a regionális, valamint települési vezetők a nemzetgazdasági célokkal összhangban közösen fogalmazhassák meg gazdasági és területfejlesztési céljaikat. Az Eszterházy Károly Egyetem Jászberényi Campusán tartott találkozón részt vett, illetve a fővédnöki tisztet is elvállalta dr. Seszták Miklós nemzeti fejlesztési miniszter.
A Jászság vezető vállalkozói is bemutatták cégük lehetőségeit, fejlesztéseik irányait, de szerepet kaptak az önkormányzatok képviselői is.
– Azt a lehetőséget tartom nagyra – jegyezte meg Gergely Zoltán, Jászárokszállás polgármestere –, hogy a vállalkozók és a közszféra szót tud váltani, hiszen nagyon sok olyan közös pont van, ahol egymást segíthetjük. Ezért fontos kihasználni minden olyan alkalmat, amikor találkozhatunk egymással, és azt érezzük, hogy fontos a véleményünk.
– A Jászság Magyarország egy kis szilíciumvölgye, további fejlesztéséhez pedig szükséges az együttműködés – mutatott rá Győriné dr. Czeglédi Márta, Jászfényszaru polgármestere.
– Rendkívül fontos a stratégiai tervezés dinamikája, hiszen – mint azt hallhattuk az előadóktól – a gyorsan változó gazdasági környezetben a jelen már a múlt egy részeként jelenik meg. A további fejlődéshez újabb és újabb programokra, állandó tettrekészségre van szükség, már pedig megítélésem szerint erre képes a Jászság. Az önkormányzatoknak pedig ugyanolyan versenyképességgel kell a munkájukat elvégezni, ahogyan a településeken működő cégek is dolgoznak.
– Rendkívül fontos, hogy a közélet, valamint a gazdaság meghatározó szereplői együtt gondolkodnak a Jászság gazdaságáról, annak jelenéről és főleg a jövőjéről. Ráadásul minden esély megvan arra, hogy az együttműködés, az együtt gondolkodás folytatódjon a későbbiekben is – mutatott rá dr. Szabó Tamás, amikor a találkozó jelentőségéről kérdeztük. – Jászberénynek mindig is fontos volt maga a Jászság egésze, illetve a város helyzete, lehetőségei – tette hozzá.
– Céljainkat megvalósítani csak a gazdaság szereplőivel együtt van esélyünk. A város, a térség boldogulásához, élhető állapotához, hogy például Jászberény lakói jól érezzék magukat településükön, mindenképp a gazdaság jó működése, a gazdaság szereplői által befizetett adók teremthetnek alapot. Közös feladatunk, hogy megfelelő környezetet alakítsunk ki a vállalkozások munkájához.
Pócs János országgyűlési képviselő pedig a jászsági vállalkozások sikerességének kulcsát abban látta, hogy a gazdasági szereplők elsősorban nem a riválist látják egymásban, hanem arra törekednek, hogy miként tudnak egymással együttműködni.
Közös fellépés az elkerülő útért
A konferencián kiemelt szerepet kapott az infrastruktúra fejlesztése. A Jászságban központi kérdés a 32-es főút felújítása, valamint a Jászberényt megkerülő útszakasz befejezése. Pócs János országgyűlési képviselő, dr. Szabó Tamással közösen negyven helyi cégvezető által aláírt kérést adott át dr. Seszták Miklós nemzeti fejlesztési miniszternek a konferencián, a 32-es út felújításra, illetve a Jászberényt elkerülő út megépítésére vonatkozóan.
Pócs János azt kérte a minisztertől, hogy megfelelő nyomatékkal képviselje a jászsági útfejlesztés ügyét a kormánynál. A miniszter ezt megígérve hozzátette, hogy szerinte a régiónak szüksége van erre a fejlesztésre, majd közölte: a kormány legutóbbi ülésén hozott döntése szerint az idei és jövőre tervezett közúti fejlesztéseken túl még ebben az évben 50 milliárd forintot különítenek el a hazai utak karbantartására.
Forrás: szoljon.hu
0 Megjegyzések