Extra biztonsági felszerelést kell szerelni azokba a mentőautókba, melyek veszélyeztetett zónákba riasztanak – közölte Gordon Grattidge, a svéd mentős szövetség elnöke. A vezető által “no-go zónáknak” nevezett területeken ismeretlen veszélyek várhatnak a mentősökre, akik eddig nem tudták megvédeni magukat.
Bár a svéd mentősök hozzászoktak a veszélyes helyzetekhez, vannak olyan területek, ahová még ők sem akarnak bemenni – mondta Grattidge a svéd DGS televízióban. Meglátása szerint túl veszélyes belépni ezekre a bevándorlók lakta területekre.
“Megakadályozhatják azt, hogy bemenjünk, és ha még be is engednek minket, megvan rá az esély, hogy nem engednek ki és bent ragadunk. A járműveinket megtámadhatják és minket is bántalmazhatnak – mondta Grattidge.
Tapasztalatai alapján az már veszélyes támadásnak számít, mikor körülbelül harminc ember ront a mentőautóra, és meg kell várni a rendőrséget, hogy helyreállítsák a rendet. Azonban ilyen szituáció hetente legalább egyszer előfordul – mesélte.
A bevándorló csoportok sokszor kövekkel dobálják meg az érkezőket – rendőröket vagy mentősöket – , de előfordult olyan incidens is, mikor kézigránátot dobtak a biztonságiakra. ”Ezt a kellemetlen környezetet senki sem szereti, félnek a mentősök, sokan a veszélyérzet miatt már nem tudják úgy teljesíteni a munkájukat, mint korábban, gyakori a betegszabadság, sokan hagyják el a mentős pályát” – állította.
A mentősök megsegítésére az unió katonai felszerelést kért,a mentőautóikat olyan szintre szeretnék fejleszteni, hogy a rendőrséggel együtt tudjanak behatolni a veszélyes területekre. Márpedig a no-go zónákban ilyen helyzetek sokszor előfordulnak, ezért a rohamrendőrségnél “könnyebb”, de védelmet biztosító felszerelést szeretnének - írja a hirado.hu.
Ha érdekesnek találtad a bejegyzés, kérjük oszd meg, hogy másokhoz is eljusson!
0 Megjegyzések