Igényeljen Napi Újság tagsági kártyát és tegyen szert velünk egy kis mellékes jövedelemre. Töltse ki a kártya igénylólapot ide kattintva.

LMP: nem akarunk nukleáris energiát

Szél Bernadett (LMP) a paksi bővítést Magyarország következő évtizedei legfontosabb kérdésének nevezve azt mondta, "teljesen mocskos üzletet" hoztak létre a bővítéssel, amellyel a gyermekeink, unokáink életét hozzá akarják láncolni az atomlobbihoz. Szerinte a beruházásról elfelejtették megkérdezni az embereket, a szakértőket, de arról politikai vita sem volt.
Hozzátette: örültség Magyarországot újabb évtizedekre az atomenergiához láncolni, az kockázatos és nagyon drága. A paksi népszavazás különbséget tesz korrupt, múltban ragadt, illetve a tiszta energiát akaró erők között - hangoztatta, megerősítve: az LMP nem akar nukleáris energiát.

Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszter azt kérte a képviselőtől, hogy tartsa tiszteletben a paksi munkavállalók tudását, illetve azoknak az akadémikusoknak, tudósoknak a véleményét, akik támogatták az atomenergia meghonosítását Magyarországon.

Ismertetése szerint Pakson kilowattóránként 11 forintért állítanak elő áramot, amiért a lakossági fogyasztóknak 36 forintot kell fizetnie, Németországban 90 forint a kilowattóránkénti ár, ebből 21 forint az állami támogatás. Kinek kell majd adóban befizetni Magyarországon ezt? - firtatta. Jelezte ugyanakkor, a kormány tiszteletben tartja az LMP népszavazási kezdeményezését.

A miniszter szerint az LMP azzal kampányolt 2014-ben, hogy az atomerőmű rossz Magyarországnak, és "alig jutottak be a parlamentbe"; a választópolgárok 2014-ben úgy választották meg a Fideszt, hogy tudták, atomerőmű-beruházást akar. Hozzátette: erről parlamenti vitában döntöttek.

Közölte, 2013 novembere óta az Európai Bizottság (EB) öt eljárást is lefolytatott a beruházás miatt, hétfőn pedig a beruházást az EU versenyjogával is összhangban találta.

MTI

Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések