Igényeljen Napi Újság tagsági kártyát és tegyen szert velünk egy kis mellékes jövedelemre. Töltse ki a kártya igénylólapot ide kattintva.

Nagy a digitális lemaradás Békés megyében

Kormányzati szinten ösztönzik a vállalkozásokat az infokommunikáció fejlesztésére.
A Széchenyi 2020 Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program keretében megvalósuló projekt fő célja a hazai kis- és középvállalatok (KKV) versenyképességének növelése. A program keretében több száz minősített szállító egyedi ajánlata ad lehetőséget arra, hogy a vállalkozások díjmentesen vagy jelentős kedvezmény igénybevételével vezethessenek be korszerű informatikai megoldásokat cégüknél.

A kormányzati támogatással létrehozott projekt arra törekszik, hogy segítse olyan fizikai eszközök, szoftverek vagy módszerek meghonosítását egy cég életében, amely kiváltja a hagyományos papír alapú feladatvégzést, vagy a meglévő, korszerűtlenné vált informatikai megoldások cseréjét eredményezi – hangzott el a rendezvényen.

Nagy Ferenc Békéscsaba alpolgármestere köszöntőjében üdvözölt minden olyan kezdeményezést, amely a települési vállalkozások fejlődését szolgálja, hiszen amennyiben a KKV-k számára a lehetőségek megnyílnak, a helyi adóbevétel is növekszik. Elmondta, az önkormányzat idén 2,3 százaléka adóbevétel növekedést tervez.

Dr. Orosz Tivadar, Békés Megyei Kereskedelmi és Iparkamara elnöke hangsúlyozta: a szervezet a rendezvénysorozattal a vállalkozói szféra komplex segítését szeretné elérni azért, mert a digitális elmaradás Békés megyében a piaci követelményekhez képest nagyobb. Ez a hátrány óhatatlan kihatással bír a versenyképességre.

Gódor Csaba a Miniszterelnökség Infokommunikációs Koordinációs Főosztályának vezetője előadásában olyan fontos területnek nevezte az infokommunikációt, amely már kormányzati szintre pozícionált téma. Ezt bizonyítja az is, hogy Orbán Viktor a tavaszi plenáris ülés megnyitóján bejelentette, hogy elfogadták Magyarország Digitális Startup Stratégiáját.

Soltész Attila, az Informatika a Társadalomért Egyesület elnöke arra figyelmeztette a cégvezetőket, hogy ne sajnálják a pénzt az ügyvitelszervezésre és az informatikára, mert bár ha lassan is, de megtérülő befektetés. Kiemelte a valós idejű adminisztráció fontosságát, azaz a fizikai megvalósulás azonnali virtuális leképezését.

Tamás Szilárd, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara IKT tanácsadója arra is rámutatott, hogy az informatikai eszközök korszerűtlensége miatt évente 156 munkaóra esik ki munkavállalókként.

Kövesdi Zoltán, a szaktárca közigazgatási tanácsadójának tájékoztatójából kiderült: a felhívás meghirdetésekor a támogatási programra rendelkezésre álló tervezett keretösszeg 39,4 milliárd forint, melyből a vissza nem térítendő támogatás keretösszege 17,5 milliárd Ft, a kölcsön keretösszege 21,9 milliárd forint. A támogatási kérelmek benyújtására 2019. január 31-ig van lehetőség.

A projekt konzorciumban valósul meg a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara koordinálásával. A megvalósításban kiemelt együttműködő partnerek a területi kereskedelmi és iparkamarák - írja a beol.hu.

Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések