Igényeljen Napi Újság tagsági kártyát és tegyen szert velünk egy kis mellékes jövedelemre. Töltse ki a kártya igénylólapot ide kattintva.

Magyarországot most nem nagyon tudják támadni. Ez fontos ahhoz, hogy ellent tudjunk állni a bevándorló-országgá tételünknek

Finiséhez érkezett a 2018-as választási kampány, pénteken négy párt is megtartotta kampányzáró rendezvényét. Orbán Viktor a Rendszerváltással vont párhuzamot beszédében, az ECHO TV Napi aktuális című műsorának vendégei Mráz Ágoston Sámuel, a Nézőpont Csoport ügyvezetője, Szajlai Csaba, a Figyelő főszerkesztő-helyettese és Szabó Dávid, a Századvég külügyi igazgatója erről is véleményt formált.
Szabó Dávid: Én azt emelném ki, hogy a lélektani helyzet az annyiban hasonlít, az 1989-eshez, hogy Magyarország bizonyos tekintetben visszanyerte önrendelkezését, szuverenitását. Úgy gondolom nem tudtunk vele úgy élni, mint ahogyan 2010 óta ez a kormány bővíti a mozgásterét az országnak.

2010 óta ezt a szuverenitást, önrendelkezést erősíti. Mindenképpen érdemes arra emlékezni, hogy 1989 előtt egy ugyanolyan igazodó, más központokból diktált nemzetközi politikát folytatott az ország, mint ahogyan 2002-2010 közötti időszakban, amikor szintén nem volt semmi más igazodó pontja a politikának, mint mindenféle külső szempontoknak, szereplőknek való megfelelés.
Szijjártó Péter is említette, a külpolitikának nem lehet az a célja, hogy a nemzetközi sajtóban jót írjanak Magyarországról, az egy pozitív mellékhatás, amikor ez megtörténik.

Én azt látom ebben az időszakban, hogy Magyarország nagyon tudatosan már 2010-től kezdve először is visszaszerezte a gazdasági önrendelkezését, az alkotmányos önrendelkezését, megerősítette az identitását és egy erősebb gazdaságra alapozva, különböző lépésekkel sikerült a szuverenitását visszaszerezni úgy, hogy a magyar külpolitika referencia pontja, amihez igazodunk visszakerült Brüsszelből, korábban Moszkvából Magyarországra. Ez egy olyan eredmény, amire minden közepes méretű állam, középhatalom törekszik. Egy ekkora államnak ez az alapvető cél – tette hozzá a Századvég külügyi igazgatója.

Szajlai Csaba: Nagy fegyvertény az, hogy a második és harmadik Orbán-kormány meg tudta teremteni pénzügyi stabilitást az állami pénzügyekben, költségvetésben, az államháztartásban ezzel együtt elkezdett növekedni a gazdaság.


Magyarországon olyan állapot alakult ki, amilyenre az 1980-as évek elején volt példa, hogy tulajdonképpen 0 százalékos lenne a deficit, ha a kormány nem költene.
A Figyelő főszerkesztő-helyettese hozzátette: a kormánynak egyébként célja, hogy 2020-ra 0 százalékos legyen a GDP arányos államháztartási hiány, amely elképesztő lenne, ha Magyarországon összejönne. Annyit termelünk, amennyit fogyasztunk nagyjából ennyi leegyszerűsítve.

Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések