Igényeljen Napi Újság tagsági kártyát és tegyen szert velünk egy kis mellékes jövedelemre. Töltse ki a kártya igénylólapot ide kattintva.

Internacionalista hazaárulók gyalázták meg József Attila Hazám c. versét

Kérem, kapaszkodjanak meg, mert ami most következik, valóban sokként érheti a gyanútlan olvasót.
Az Európai Baloldal kezdeményezésére ellenzéki közéleti szereplők szavalták el József Attila: Hazám című versét.

Igen. Ők, a „bátrak”, videót forgattak, összefogva a tűrhetetlen szegénység ellen, a szélsőséges kirekesztés ellen, a maffiaállam ellen, a hazáért.

Percekig meredten néztem a képernyőt, nem hittem el, hogy ezt valóban közzétették, hogy ehhez a nevüket adták ismert emberek. Még akkor is, ha ők a hazai ellenzék neves és kevésbé ismert szereplői. Mert ebben a drámai videóban bizony közéleti személyiségek és politikusok tiltakoznak „a nemzetbiztonsági kockázatot jelentő, fasizmust terjesztő rendszer ellen, a pusztulásba mindannyiunkat magával rántani akaró, hazaáruló kormány ellen.”
Ők, a bátrak – írják közleményükben. És tudják, ebben egyetértek velük. Igen nagy bátorság kellett ahhoz, hogy ezt így felvállalják.

Ha nagyvonalúan tekintsünk el attól az egyébként nem elhanyagolható momentumtól, hogy a felsorolt „bátrak” eddigi tevékenységük alapján milyen összefüggésben is értelmezik a hazát…, az emberben mégiscsak felmerül kérdésként – miközben döbbenten nézi az „alkotást” -, hogy vajon ki és miért merte azt gondolni, hogy a migránsokról készült fotóval a hazaszeretetét fejezi ki?

A vérnyomás-serkentő videónak több látványos eleme is megbocsáthatatlan még egy laikus számára is. A szörnyű diktatúrát és rendőrállamot például sikerült egy díler letartóztatásával illusztrálniuk, amihez valami egészen abszurd módon kilakoltatást, Fekete-Győr András mosolygó arcát és a Város Mindenkié csoport tüntetését vágták be snittként.

Karácsony Gergely hangja az internetadós tüntetésen felvillanó mobilok képi látványa alatt csendül fel: „lelkem sikoltva megriad…” – hallatszik az MSZP-P miniszterelnök-jelöltjétől.

Ez az a pont, amikor mi is átérezzük, a költő mit élt át, amikor ezen sorokat leírta.

A „bátrak” között találjuk Szabó Tímeát (Párbeszéd), Helmut Scholz-ot (GUE/NGL EP képviselő) Papp Jánost (előadóművész), Iványi Gábort (lelkész), Görgey Gábort(író), Csókás Mátét (Munkások Újsága), Ráczné Földi Juditot (Demokratikus Koalíció), Tóth Zoltánt (Demokratikus Koalíció), Sebestyén Esztert (Ligetvédők), Róna Juditot (Szabadság téri aktivista), Székely Sándort (Szolidaritás Mozgalom), Hazai Andrást (Római part szakértő), Vajnai Attilát (Európai Baloldal), de felbukkan Zsolnai Júlia (színésznő) mellett Török Zsolt (MSZP) is.

Természetesen Karácsony Gergely (Párbeszéd) sem hiányozhatott a sorból, így az ő hangja is felcsendül az egyébként értelmezhetetlen képi világgal megtűzdelt hanganyagban.

Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések