Ha nálad sem telik el nap kávé nélkül, ezt a sütés nélküli pohárkrémet mindenképp próbáld ki, imádni fogod!
Mindössze 4 hozzávalóból készül: a fő ízesítő természetesen a kávé, amely mascarponéval és habtejszínnel keverve mennyei krémmé alakul át, a rétegezésről pedig puha piskótatallér gondoskodik. Ha még látványosabbá tennéd, a tetejére szórhatsz egy kevés kakaóport is.
Hozzávalók:
- 25 dkg mascarpone
- 2 dl habtejszín
- fél dl kávé
- 10 dkg piskótatallér
- 2 tk. (opcionális) kakaópor
Elkészítés:
Főzzük le a kávét, majd hagyjuk teljesen kihűlni. A mascarponét tegyük egy tálba, majd keverjük simára. Adjuk hozzá a kihűlt kávét, majd keverjük össze. A habtejszínt verjük lágy habbá, ezután óvatos mozdulatokkal forgassuk a kávés mascarponekrémhez, amíg könnyű, habos állagot kapunk.
A piskótatallérok egy részét tördeljük kisebb darabokra, majd osszuk el a poharak alján. Kanalazzunk rá egy adag kávés krémet, majd ismételjük meg a rétegezést a maradék piskótával és krémmel, amíg minden hozzávaló elfogy.
A pohárkrémek tetejét simítsuk el, majd tegyük hűtőszekrénybe legalább 30 percre, hogy a krém kellően lehűljön és az ízek összeérjenek.
Tálalás előtt szórjuk meg a tetejüket kakaóporral, majd azonnal kínáljuk.