A Fővárosi Nyomozó Ügyészség elutasította a feljelentésemet, amit Orbán Viktor ellen nyújtottam be állam elleni bűncselekmény feljelentésének elmulasztása, rémhírterjesztés és rágalmazás bűntette miatt.
Az új legfőbb ügyésznek ezzel hivatalos papírja van arról, hogy Orbán Viktor bábja.
Az elutasító határozat ellen panaszt nyújtok be.
Az ügyészség szerint csak politikai véleményt fogalmazott meg a leköszönő magyar miniszterelnök, amikor azt állította, hogy:
“Egy magyar ellenzéki párt tevékeny részese egy Magyarország ellen indított külföldi titkosszolgálati akciónak...egy magyar párt segítségével támadást indítottak a Magyar Honvédség ellen. Ezzel egy magyar ellenzéki párt tevékeny szerepet vállalt egy ukrán titkosszolgálati akcióban”.
A miniszterelnök feljelentéssel érintett nyilatkozatai tényállítások voltak, melyek nem tekinthetőek értékítéletnek. Orbán Viktor azt állította, hogy a Védelmi Tanács ülésésén (amelyen a honvédelmi miniszter és a nemzetbiztonsági főtanácsadója is jelen volt) értesült egy állam elleni bűncselekmény (hazaárulás, kémkedés) elkövetéséről. Ennek a valóságtartalma ellenőrizhető, tehát nem értékítélet, azaz nem politikai vélemény.
Az ügyészség érvelése szerint a Védelmi Tanács gyakorlatilag egy politikai gittegylet, ahol politikai nyilatkozatok hangzanak el, tehát nem kell komolyan venni őket. Amikor a miniszterelnök beszámol a Védelmi Tanács üléséről, az is csak egy politikai vélemény, aminek szintén nem kell igaznak lennie.
A feljelentésemben kértem, hogy a vizsgálat terjedjen ki arra is, hogy más személyek (pl. a Védelmi Tanács tagjai) eleget tettek-e a feljelentési kötelezettségüknek. Erről a határozat semmilyen megállapítást nem tartalmaz, ezt nem is vizsgálták, tehát a határozat emiatt is megalapozatlan.
Az ügyészség a rémhírterjesztés kapcsán nem tartotta szükségesnek vizsgálni Orbán Viktor kijelentéseinek valóságtartalmát, mely a bűncselekmény törvényi tényállásának eleme. (valótlan tény vagy való tény elferdítése). Ennek elmaradása kapcsán hivatkozott arra, hogy Orbán politikai nyilatkozatot tett. Ezzel szemben a valóság az, hogy a miniszterelnök tényállítást fogalmazott meg, nem értékítéletet, melynek a valóságtartalma ellenőrizhető.
Amennyiben igazat mondott volna, azt nyomozással kellett volna "ellenőrizni". Tehát az ügyészségnek kötelessége lett volna vizsgálnia, hogy került-e sor nyomozás elrendelésére állam elleni bűncselekmény gyanúja miatt, erről azonban mélyen hallgatnak.
Orbán Viktor azon valótlan kijelentése, mely szerint Magyarország legnagyobb, választópolgárok millióinak támogatásával bíró ellenzéki pártja, háborús veszélyhelyzet idején, a háborús felek egyikének titkosszolgálatával összejátszva támadja Magyarországot, alkalmas lehetne arra, hogy a különleges jogrend céljának eredményességét akadályozza vagy meghiúsítsa.
Ezen állítás tartalmánál fogva nem tekinthető politikai véleménynek, ez tényállítás. A különleges jogrend elrendelésére az állítással érintett szomszédos országban dúló fegyveres konfliktusra tekintettel került sor. A valótlan állítás az ellenzéket a háborús konfliktus, mint probléma részévé teszi, ezáltal feleslegesen leköti az erőforrásokat, hátráltatja és akadályozza a valós veszélyek kivédését. A kijelentés alkalmas arra, hogy jelentős és szélsőséges megosztottságot idézzen elő az állampolgárok között, ami akadályozza a hatékony védekezést a különleges jogrend időszakában.
A panaszban azt is indítványozni fogom, hogy az ügyészség vizsgálja meg, hogy indult-e nyomozás állam elleni bűncselekény elkövetésével kapcsolatban, melynek akár én, akár a Tisza Párt részéről más alanya lenne.- írta Magyar Péter a Facebookon.
0 Megjegyzések