Az állatorvos szerint pár napja bukkantak rá.
Az enyhe tél miatt rengeteg a Hyalomma-kullancs, ami a kongói vérzéses lázat terjeszti. Ezek az ízeltlábúak sötétebbek, gyorsabbak és akár kétszer-háromszor nagyobbak, mint egy általános kullancs. De a közönséges kullancs csípése is problémát okozhat: Magyarországon évente mintegy 1500 Lyme-kór fertőzést diagnosztizálnak az orvosok.
Egy állatorvos, zoológus pedig úgy fogalmazott:
„Bőrvérzések jelentkeznek, kötőhártya, a száj nyálkahártyáján bevérzett foltok jelentkeznek és rohamosan csökken a vérnyomás. Az illető a vérvesztés összes tünetét kezdi produkálni, gyakorlatilag bevérzik a saját testébe az ilyen beteg és megfullad, meghal”.
A kullancscsípés azonban akár agyhártyagyulladást is okozhat, de ez ellen kérhető védőoltás. Egyúttal a szakember arra is felhívta a figyelmet, hogy a kullancsot nem szabad körömmel, csipesszel kitépni, csak kullancskanalat alkalmazzunk. Majd a Tények stábjának azt is megmutatta, hogy pár nappal ezelőtt egy új, eddig nem azonosított albínókullancsot talált egy kutyában.
„Ennek a faji beazonosítása még időt vesz igénybe, de készülnünk kell arra, hogy a kullancsok mindig új trükkel, új arccal és új képességekkel támadnak bennünket”
– magyarázta az állatorvos, hozzátéve: fontos a megelőzés, így kirándulás, kertészkedés előtt használjunk kullancs riasztó sprayt.
0 Megjegyzések