Az olaszországi katolikus egyház engedélyezte, hogy nyíltan homoszexuális férfiak papok lehessenek, de csak azzal a feltétellel, hogy cölibátust (azaz nőtlenséget) tartanak.
Erről a The Guardian számolt be.
Az Olasz Püspöki Konferencia (CIE) által bejelentett új szabályok szerint a melegek papnak tanulhatnak a római katolikus szemináriumokban, ugyanakkor tilos lesz a nemi élet.
A döntés ellentmond Ferenc pápa nézeteinek, aki korábban azt mondta, hogy a homoszexuálisoknak nincs helyük a szemináriumokban, mert fennáll a veszélye annak, hogy kettős életet élnek.
„A képzési folyamatban, amikor a homoszexuális hajlamokról van szó, bölcs dolog nem szűkíteni a különbségeket csak erre a szempontra. A papok képzésének célja az érzelmi-szexuális téren a cölibátus tisztaság ajándékként való (elfogadása), szabad választása és felelősségteljes megélése" - áll a CIE közleményében.
A nyilatkozat ugyanakkor hangsúlyozta, hogy bár a katolikus egyház „mélyen tiszteli ezeket az embereket", szexuálisan aktív "meleg" férfiakat nem lehet felvenni szemináriumokba vagy más egyházi rendekbe.
0 Megjegyzések