Igényeljen Napi Újság tagsági kártyát és tegyen szert velünk egy kis mellékes jövedelemre. Töltse ki a kártya igénylólapot ide kattintva.

Hiába érkezett meg az Európai Parlamenthez a kérelem Ilaria Salis mentelmi jogáról, idén nem szavaznak róla


Októberben kapta meg a Fővárosi Törvényszék kérelmét az Európai Parlament elnöke, amiben kérik Ilaria Salis mentelmi jogának felfüggesztését. Az antifasiszta támadások elsőrendű vádlottjának az EP választások óta nem kell részt vennie a tárgyalásokon, az eljárást ellene felfüggesztették, de a törvényszék folytatná a tárgyalást.

A következő hónapokban derülhet ki, folytatódik-e Ilaria Salis vonatkozásában a tárgyalás a Fővárosi Törvényszéken. Az antifa támadásokat tárgyaló dr. Sós József bíró a szerda reggeli tárgyalást egy tájékoztatással kezdte, amiből kiderült, hogy még az ősszel megérkezett a mentelmi jog felfüggesztéséről szóló kérelme az Európai Parlament elnökéhez, Roberta Metsolához.

Az eljárás megindult, de a mentelmi jog felfüggesztéséről egy bizottság fog dönteni. Várhatóan idén már nem szavaznak a tagok az ügyben.

Eközben európai elfogatóparancsot adtak ki az ügy másodrendű vádlottja, Tobias E. ellen. Ismert, hogy ő volt az egyetlen, aki elismerte a bűncselekmények elkövetését és az esetében a Fővárosi Ítélőtábla jogerős ítéletet is hozott. A büntetése decemberben jár le, ezért a szerdai büntetőügy tárgyalásával párhuzamosan a törvényszék egy másik bírája arról hoz határozatot, hogy kiadja-e Magyarország  a német hatóságoknak.

Tobias E.-t az ítélete után tanúként hallgatta volna meg a bíróság, azonban a meghallgatása előtt felhívta a figyelmet a jogi segítséget ellátó ügyvédje, hogy

mivel Németország nem ismeri el a kettős büntetés tilalmát a bűnszervezettel kapcsolatban, így várhatóan emiatt is vádat emel a férfi ellen a német bíróság, hiába magyar területen történt a bűncselekmény.

Erre is hivatkozva Tobias E. megtagadta a vallomástételt, csupán annyira válaszolt, hogy a szabadulását követően Berlinbe kíván visszamenni. Annyit elismert, hogy ismeri a harmadrendű vádlottat, baráti viszonyban vannak, de az ismeretségüket ennél bővebben nem akarta kifejteni. A nyomozati vallomása szerint azért vette menekülőre, mert azt hitte, a magánrendőrség összefogott a szélsőjobboldaikkal és őket üldözik.

Korábban a magyar hatóságok Olaszországtól kértek kiadatást az ügy egyik gyanúsítottja miatt, de ők a magyar börtönviszonyokra hivatkozva megtagadták azt.

Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések