A kormány adatainak elemzése szerint a külföldi állampolgárok börtönbüntetési aránya 27 százalékkal magasabb, mint a brit állampolgároké.
A The Telegraph című napilap által végzett, a bűnözés állampolgárság szerinti első rangsorolásának elkészítésére irányuló projekt elemezte a börtönben ülők számát a birtokukban lévő útlevél szerint, és ezt összevetette a 2021-es népszámlálási adatokkal, hogy képet alkosson a különböző etnikai csoportok bűnelkövetési valószínűségéről Nagy-Britanniában – hívja fel rá a figyelmet a V4NA nemzetközi hírügynökség.
Az elemzés megállapította, hogy tízezer Nagy-Britanniában élő migránsra 18,2 börtönlakó jutott, míg tízezer brit állampolgárra 14, ami azt jelenti, hogy a külföldiek 27 százalékkal nagyobb arányban vannak börtönben.
A különbségek azonban
még élesebbé válnak, ha az egyes etnikumokat vizsgáljuk. Messze az albán
migránsok esetében volt a legnagyobb a bebörtönzés valószínűsége,
tízezer emberből 232,33, azaz minden ötvenedik emberből egy volt
börtönben.
A lista második helyén a koszovóiak állnak 150,23-mal
tízeze0 főre vetítve, őket követik a vietnámiak (148,88), az algériaiak
(124,41), a jamaikaiak (110,77), az eritreaiak (110,7), az irakiak
(104,43) és a szomáliaiak (100,37).
A számok azt jelentik, hogy ezek az etnikumok legalább hétszer nagyobb eséllyel kerülnek börtönbe, mint a brit állampolgárok.
Vannak
azonban olyan etnikumok, amelyek a bűnözés elkerülése szempontjából
jobban teljesítenek, mint az őslakosok: a németeknél a legkevésbé
valószínű, hogy bebörtönzik őket, tízezer lakosra vetítve mindössze
4,68-at. Ezt követik az Olaszországból (4,96), Indiából (6,24),
Görögországból (6,36), az Egyesült Államokból (7,27), Srí Lankáról
(8,17), Franciaországból (8,64) és Kínából (9,39) származó migránsok.
Az
eredmények alapján egyesek azt javasolják, hogy a kormány alakítsa át
bevándorlási politikáját úgy, hogy korlátozza a bevándorlást azokból az
országokból, amelyek lakossága nagyobb valószínűséggel bűnözik – hívta
fel rá a figyelmet a Breitbart hírportál.
Robert Jenrick, a konzervatívok vezetőjelöltje és korábbi bevándorlási miniszter úgy fogalmazott:
Ez az elemzés megerősíti azt, amit a közvélemény már régóta érzékel: egyes nemzetiségek nagyobb valószínűséggel követnek el súlyos bűncselekményeket, mint mások. Ez ismét rámutat arra, hogy sokkal szigorúbban ellenőrzött bevándorlási rendszerre van szükség, beleértve az Egyesült Királyságban a bűnözéssel összefüggésbe hozható nemzetiségek szigorúbb biztonsági ellenőrzését.
A brit újság által végzett projekt azt is eredményezte, hogy megduplázódtak a követelések, hogy az Egyesült Királyság kormánya végre kezdjen el teljes körű statisztikákat közzétenni a bevándorlókról és a bűnözésről. A kezdeményezést Neil O’Brien konzervatív képviselő vezeti, aki korábban olyan törvényjavaslatot terjesztett elő, amely előírta volna a kormánynak, hogy tegye közzé az előző évben elítélt minden egyes bűnöző menedékjogi és vízumstátusát, valamint állampolgárságát. – Szégyenletes, hogy a kormány nem hajlandó nyilvánosságra hozni ennyi információt. A nyilvánosság számára elérhetővé kellene tenni, hogy megalapozott vitát folytathassunk – mondta.
A belügyminisztérium ismeri a fogvatartottak bevándorlási státusát és azt, hogy legálisan vagy illegálisan tartózkodtak-e itt, de ezt nem teszi közzé. A migrációs vitát mindenütt hátráltatja az adatok hiánya, amelyeket a kormány könnyen közzétehetne, de úgy dönt, hogy nem teszi, például a közszolgáltatásokra és a kiadásokra gyakorolt hatásról. A büntető igazságszolgáltatással kapcsolatos adatok, amelyeket a kormány nem hajlandó nyilvánosságra hozni, különösen rossz példa erre
– emelte ki.
A
kormány szóvivője azt mondta: – Ez a kormány elkötelezett amellett,
hogy igazságot szolgáltasson az áldozatoknak és biztonságosabb utcákat a
közösségeinknek. A bűncselekményt elkövető külföldi állampolgároknak
nem lehetnek kétségeik afelől, hogy a törvényt betartatjuk, és adott
esetben a kitoloncolásukat is követelni fogjuk.
(MNO)
0 Megjegyzések