A Nestlé körüli ásványvízbotránynak nincs vége! - írja a Bild.
Újabb leleplezések mutatják, hogy a világ legnagyobb élelmiszeripari vállalata a jelek szerint az 1990-es évek óta illegális módszerekkel szennyezett vizet szűr Franciaországban, és azt továbbra is „természetes ásványvízként” árulja a fogyasztók tájékoztatása nélkül.
Milliárdos csalás
A csalás összesen 3 milliárd euróra rúg az elmúlt 15 év alatt - jelentette a Mediapart független kutatási platform. A foodwatch fogyasztóvédelmi szervezet felszólítja a hatóságokat, hogy végre vonják le a jogi konzekvenciákat az ügyből.
A Nestlé szóvivője elutasította a Mediapart által használt „számadatokat és számítási módszert”.
A fogyasztóvédelmi szervezet már idén februárban pert indított a Nestlé és a francia Sources Alma ásványvízgyártó (1954-ben alapították, 45 termelőhelye van Európában) ellen. Az Európai Bizottság a héten kívánja nyilvánosságra hozni vizsgálati jelentését a francia hatóságoknak az ügyben tett intézkedéseiről - írja a lap.
„A Nestlé nyilvánvalóan évtizedeken keresztül több milliárd palack olyan vizet adott el, amelynek semmi köze nem volt a „természetes ásványvízhez”: Franciaországban, Európában, sőt világszerte - és a fogyasztók erről egyáltalán nem tudtak” - mondta Ingrid Kragl, a foodwatch France munkatársa.
Hozzátette: „Ha az új médiajelentések beigazolódnak, akkor csak egy következtetés vonható le: az ásványvízbotrány az élelmiszeripari óriáscég évtizedeken át tartó szisztematikus csalásának eredménye”. Kragl felszólította a hatóságokat, hogy gyorsan cselekedjenek és indítsanak bírósági vizsgálatot.
Széklet, kólibaktérium, peszticidek
Az
elmúlt hónapokban a média vizsgálatai során kiderült, hogy a
franciaországi ásványvízforrások többek között ürülékkel, Escherichia
coli baktériummal és növényvédő szerekkel szennyezettek.
Az olyan vállalatok, mint a Nestlé, illegálisan szűrték a vizet, és továbbra is „természetes ásványvízként” árulták.
Ráadásul a francia élelmiszerbiztonsági hatóságok már hónapokkal ezelőtt felhívták a figyelmet a lehetséges egészségügyi kockázatokra, amire a média is fényt derített. Más uniós országokban azonban nem történt nyilvános visszahívás vagy figyelmeztetés a hatóságok felé. Az Európai Bizottság vizsgálatot indított az ügyben.
A jelentést várhatóan július 24-én, szerdán teszik közzé - írja a Bild.
0 Megjegyzések