Igényeljen Napi Újság tagsági kártyát és tegyen szert velünk egy kis mellékes jövedelemre. Töltse ki a kártya igénylólapot ide kattintva.

Brüsszelre zúdulhat Európa haragja az uniós migrációs politika miatt


Egyre elégedetlenebbek az európai állampolgárok az Európai Unió migrációs politikájával, különösen Franciaországban, Ausztriában és Magyarországon válaszolták azt, nem jó irányba halad a tömb. A válaszadók zöme szigorúbb határellenőrzést javasol, szintén a többség szerint a migrációnak uniós prioritássá kellene válnia – utóbbi azért is sürgető kérdés, ugyanis bő két hónap marad a június 9-én kezdődő európai parlamenti választásokig. 

A 2015–2016-is migránsválság óta tavaly adták be a legtöbb menedékkérelmet az Európai Unió területén kívülről érkező bevándorlót, mintegy 1,14 millió kérelmet regisztráltak a hatóságok. A kontinens több országaiban már akkora méreteket öltött a bevándorlási hullám, hogy a befogadóközpontok szinte teljesen megteltek – a központok túlterheltsége elsősorban Belgiumban, Hollandiában és Németországban okoz súlyos problémákat. Ráadásul kicsivel több mint két hónap van hátra a június 9-i európai parlamenti választásokig, amelynek egyik nagy témája éppen a migráció.


Az elmúlt években meghozott uniós intézkedések egyértelműen azt mutatják, nem jó irányba halad Brüsszel migrációs politikája, és mint az Ipsos közvélemény-kutató cég legfrissebb felméréséből is kiderült, az európai lakosság sem elégedett.

Csaknem 26 ezer válaszadó 51 százaléka egyenesen ellenzi az uniós migrációs politikát, szerintük az erősebb határellenőrzés lenne a megoldás.

A felmérésből az is kiderült, a válaszadók szerint uniós szinten nem prioritás az illegális migráció elleni küzdelem, 59 százalékuk szerint ennek kellene lennie a negyedik legfontosabb napirendi témának a munkanélküliség, az éghajlatváltozás, a védelem, valamint az Ukrajnának nyújtott támogatás után. Az EU migrációs politikáját leginkább Franciaország (62 százalék), Ausztria (60 százalék), és Magyarország (58 százalék) bírálták, a legkevésbé pedig Dánia (26 százalék), Románia (27 százalék) és Finnország (32 százalék).

A közölt eredményekből arra lehet következtetni, elsősorban azok az országok nem elégedettek az uniós intézkedésekkel, melyek leginkább érintettek az illegális bevándorlásban.

A közvélemény-kutatás arra is kitért, a válaszadók szerint mi jelenthetne megoldást az illegális bevándorlásra. A résztvevők 71 százaléka a szigorúbb határellenőrzést javasolta, mely Lengyelországban, Bulgáriában és Finnországban kapta a legnagyobb támogatottságot.

Borítókép: Európába igyekvő afrikai illegális bevándorlók érkeznek a Kanári-szigetekhez tartozó Gran Canaria szigetére, Las Palmas kikötőjébe 2024. február 15-én (Fotó: MTI/EPA/EFE/Angel Medina G.)

Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések