Ha valaki száraz és érzékeny arcbőrrel rendelkezik és még ekcémára is hajlamos, legalább egyszer ki kell próbálnia a sheavajat, és aztán soha többet nem tud lemondani róla. Én rendszeresen használok a száraz és vízhiányos bőrömre olyan kozmetikumokat, testápoló szereket, amelyek nagy százalékban sheavajat is tartalmaznak, és azt kell mondanom, hogy azóta nincsenek bőrproblémáim.
A bőröm imádja az úgynevezett testesebb krémeket, és ez évszaktól teljesen független. Télen és nyáron is jólesnek ezek a krémek a bőrömnek. Néha elcsábulok és kipróbálok más krémeket, de aztán mindig visszatalálok a sheavajhoz, merthogy nagyon jót tesz a bőrömnek. Nézzük is, mire jó a sheavaj!
A sheavaj gazdagon hidratálja a bőrt, mindemellett csökkenti a bőrben kialakuló gyulladást, és öregedésgátló hatása is kiemelkedő. Különösen az érett és érzékeny bőr lesz hálás, ha sheavajat használunk a mindennapos arcápolási rutin során.
A sheavaj tele van értékes vitaminokkal, ásványi anyagokkal és zsírsavakkal, amelyek nemcsak hidratálják, de táplálják és gyógyítják is a száraz bőrt.
A sheavaj gyulladáscsökkentő hatással rendelkezik, és segít megakadályozni a mitesszerek kialakulását.
A sheavaj a kollagéntermelést is fokozza, többek között emiatt is javasolható érett, öregedő bőrre. Hiszen ahogy idősödünk, úgy egyre több kollagén bomlik le, és ha nem pótoljuk a megfelelő étrenddel vagy kiegészítőkkel, akkor nem is termelődik újra. Minél kevesebb kollagén van a szervezetünkben, annál szembetűnőbbek lesznek az öregedés jelei.
A sheavaj esszenciális zsírsavakban is gazdag, hiszen tartalmaz sztearinsavat, olajsavat, linolsavat és palmitinsavat is. Ezek a savak nemcsak energiát biztosítanak a sejtek számára, hanem azok regenerációját is megtámogatják.
A sheavaj A- és E-vitaminban is gazdag. Mindkét vitamin antioxidáns hatásokkal rendelkezik, illetve a bőrben kialakult gyulladás csökkentésében is aktívan részt vesz.
A sheavaj nyersen, finomítatlanul alkalmazható a bőrre. Egy olyan természetes hidratáló, amely egyáltalán nem tartalmaz adalékanyagokat vagy olyan kémiai összetevőket, mint parabének, ftalátok vagy kémiai UV-szűrők.
A sheavaj szuper hidratáló hatással rendelkezik. Szobahőmérsékleten szilárd, de a testhőmérséklet hatására nagyon hamar puhává és kenhetővé válik. Könnyen felszívódik a bőrben és egy olyan gátat hoz létre, amellyel a bőrben tartja a nedvességet, és ezzel ki tudja zárni a környezeti toxinokat.
A sheavaj gyulladáscsökkentő hatással is bír. A benne található linolsavnak is van ilyen hatása. A sheavaj rendszeres használata csökkenti a gyulladást és az irritációt, ami nagyon jó hír azoknak, akik ekcémával küzdenek.
0 Megjegyzések