Az egészséges tüdő minden ember álma, hiszen légzési nehézséggel nagyon nehéz élni. A tüdő egészségét sok minden károsíthatja. Például a levegőbe került szennyezőanyagok, a dohányfüst. Ezek az anyagok fokozzák a légzőszervi betegségek kockázatait. Ugyan erre a problémára is léteznek gyógyszerek, de ezek sok-sok mellékhatást okozhatnak. Szerencsére azonban a természet is felkínál olyan megoldásokat, gyógynövényeket, amelyek csökkenthetik a légzőszervi betegségek kockázatait. Mutatunk is ezek közül a gyógynövények közül néhányat.
Az egyik ilyen gyógynövény a hazánkban kevésbé ismert schisandra, amelyet sokféle betegség kezelésére használnak. A gyógynövény nemcsak a száraz köhögést csillapítja, hanem a váladék felszakadását is megkönnyíti, így nagyon sokat tesz a tüdő egészségének fenntartása érdekében.
A cickafark egy Európában ismert és őshonos gyógynövény. Már több ezer éve is ismert volt, hiszen az ókori görög katonák vérző sebeit csillapították ennek a gyógynövénynek a segítségével. Azonban a cickafark kiválóan alkalmas légzőszervi betegségek gyógyítására is. Nagyon jót tesz mind a tüdő, mind pedig a légzőszervek egészségének is.
A Nigella sativa vagy feketeköménymag-olaj is nagyon hasznos lehet, ha tüdőgondjaink vannak. Ez a gyógynövény elsősorban a Földközi-tenger partvidékén nagyon közkedvelt. A gyógynövényt már évezredek óta alkalmazzák a légzőszervek és a tüdő egészségének fenntartására.
Az édesgyökér egy glicirizzin nevű vegyületet tartalmaz, amely egyébként az egyik gyógyító hatóanyaga is. Tonizáló gyógynövényként tartják számon, hiszen támogatja a tüdő megfelelő működését, segíti a légzést és pozitív hatást gyakorol a nyálkahártyák működésére is.
A csalán nemcsak hazánkban nagyon népszerű, hanem az ájurvédikus gyógyászatban is. A gyógynövényt használhatjuk a szervezet gyulladásos válaszainak támogatására, illetve aktívan hozzájárul a tüdő és a felső légutak egészségének javításához is.
A kurkumáról már mindenki sokat hallott. Azt azonban lehet, hogy sokan nem tudták, hogy mennyire hasznos a tüdő funkcióinak javításában. Ennek a gyógynövénynek elsősorban akkor vesszük nagy hasznát, ha szezonális allergiában szenvedünk vagy légköri, illetve egyéb, a levegőben szálló szennyeződésnek vagyunk kitéve.
0 Megjegyzések