Fritsch Róbert ezüstérmet nyert a belgrádi világbajnokságon

A kötöttfogásúak 72 kilogrammos kategóriájában szereplő Fritsch Róbert ezüstérmet nyert szombaton a belgrádi birkózó-világbajnokságon – adta hírül az MTI.

Az olimpia műsorán nem szereplő kategória 2022-es magyar Európa-bajnoka pénteken előbb az üzbég Zsamol Zsumbajevet, majd a címvédő szerb Ali Feizollah Arsalant verte, az elődöntőben pedig a japán Harada Singót is felülmúlta.

A fináléban a francia Ibrahim Ghanemmel csapott össze, akitől viszont 3:0-ra kikapott.

FRITSCH A MAGYAR KÜLDÖTTSÉG MÁSODIK ÉRMÉT NYERTE A VB-N AZUTÁN, HOGY MUSZUKAJEV ISZMAIL KEDDEN ARANYÉRMES LETT A SZABADFOGÁSÚAK 65 KILOGRAMMOS SÚLYCSOPORTJÁBAN.

A kötöttfogásúak 87 kilogrammos kategóriájában szereplő Losonczi Dávid az elődöntőben is parádézott, technikai tussal verte bolgár ellenfelét, így bejutott a döntőbe és olimpiai kvótát szerzett szombaton a belgrádi birkózó-világbajnokságon.