Igényeljen Napi Újság tagsági kártyát és tegyen szert velünk egy kis mellékes jövedelemre. Töltse ki a kártya igénylólapot ide kattintva.

Iránytű a bel- és a külpolitikában: ma tartja tusványosi beszédét Orbán Viktor


Nagy várakozás előzi meg a miniszterelnök előadását, elemzők szerint ugyanis a tusványosi beszéd rendre iránytűként szolgál a bel- és a külpolitikában. A kormányfő olyan kérdésekre adhat választ, hogy meddig tart az orosz-ukrán konfliktus és lesz-e egyáltalán béke újra a világban.

Készül tusnádfürdői beszédére Orbán Viktor. Erről közösségi oldalára töltött fel egy videót, amelyen a miniszterelnök azt mondja: jól szórakozik.

A kormányfő szombat délelőtt tart előadást a Bálványosi Szabadegyetemen. Már előzetesen is óriási érdeklődés övezi, hiszen a kormányfő tusványosi beszédei iránytűként szolgálnak évek óta.

Aktuális politikai helyzetértékelést, jövőre vonatkozó terveket és kihívásokat hallhatunk évről évre Orbán Viktortól. Tavaly a kormányfő arról beszélt:

a háború évtizede lesz a következő, a béke pedig nem jön el egyhamar.

„Aki erre vár, hiába vár. Miután Oroszország biztonsági garanciákat akar, ezért a háborút csak orosz-amerikai tárgyalások tudják lezárni” – mondta ezzel kapcsolatban Orbán Viktor.

A kormányfő már jóval korábban, 2018-ban megjósolta Tusványoson, hogy kitörhet az orosz-ukrán háború.

„Oroszország úgy tekint magára, mint egy nem biztonságban lévő ország abban az esetben, hogy ha ütközőzónák nem veszik őt körül. Ezért Oroszország ütközőzónák kialakítására fog törekedni éppúgy, mint eddig. Ennek Ukrajna az egyik áldozata” – fogalmazott.

Elemzők szerint a miniszterelnök idei tusványosi beszédében kiemelt hangsúlyt kap majd az ukrajnai háború.

Orbán Viktor először 1998-ban szólalt fel a tusványosi szabadegyetemen. Akkor, frissen megválasztott miniszterelnökként Magyarország NATO-tagságának fontosságát hangsúlyozta. Azóta pedig rendszeresen megfogalmaz követendő irányelveket.

Belföld ➤ Külföld ➤ Sport ➤ Gazdaság ➤ Kultúra ➤ Bulvár ➤ Életmód ➤ Receptek

Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések