Igényeljen Napi Újság tagsági kártyát és tegyen szert velünk egy kis mellékes jövedelemre. Töltse ki a kártya igénylólapot ide kattintva.

Kívül ropogós, belül foszlós lekváros kiflik: reggelire, uzsonnára nem is kell finomabb


A pihe-puha lekváros kifli mindig jólesik reggelire vagy uzsonnára.


Ha szívesen készítesz kelt tésztás finomságokat, mindenképpen próbáld ki ezeket a puha lekváros kifliket. A péksüti alapja egyszerű kelt tészta. Valamilyen kemény lekvárt tegyél a kiflik közepébe, ami nem fog kifolyni sütés közben.

Hozzávalók 32 darabhoz
👉 50 dkg liszt
👉 20 dkg vaj
👉 10 dkg porcukor
👉 10 dkg kemény lekvár
👉 2 tojássárgája
👉 1.5 dl tej
👉 1.5 dkg élesztő
👉 1 csomag vaníliás cukor
👉 1 csipet só
👉 1 tojás a kenéshez

Elkészítés:
A tejet langyosítsd meg, adj hozzá egy teáskanál cukrot, morzsold bele az élesztőt, és futtasd fel. Közben a lisztet szitáld át, morzsold el a vajjal, majd add hozzá a többi porcukrot, a vaníliás cukrot, a sót, a tojássárgákat és a felfuttatott élesztőt. Dolgozd alaposan össze, majd letakarva pihentesd egy órát. A megkelt tésztát oszd négy gombócra. A darabokból lisztezett deszkán nyújts egy-egy nagyjából húsz centi átmérőjű lapot, és vágd őket nyolc egyenlő cikkre. Mindegyik közepébe helyezz egy kis darab lekvárt, majd tekerd fel óvatosan, hogy ki ne folyjon belőle. Az így kapott kifliket pakold egymás mellé sütőpapírral kibélelt tepsibe. Takard le, pihentesd további fél órát, majd kend le a tetejüket felvert tojással, és 180 fokos sütőben nagyjából 15 perc alatt süsd készre őket.

Kérjük, egy megosztással támogassa honlapunkat!

Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések