A citrompuding igazi könnyed nyári édesség. Szufléformákban sütve az igazi, de ha ilyened nincs, egyben, tepsiben is készítheted.
Ehhez a könnyű citrompudinghoz nem lesz szükséged semmi különleges hozzávalóra. A savanykás desszert különösen jólesik egy-egy melegebb napon, ráadásul hidegen és melegen egyaránt nagyon finom.
Hozzávalók 4 adaghoz
👉 10 dkg cukor
👉 6 dkg liszt
👉 6 dkg vaj
👉 2.5 dl tej
👉 2 tojás
👉 1 citrom leve és reszelt héja
👉 0.5 kávéskanál fahéj
Elkészítés:
A tojásokat válaszd ketté, a fehérjéből verj kemény habot. A vajat is habosítsd ki a cukorral, add hozzá egyenként a tojássárgákat, a citrom levét és héját, a fahéjat, végül a lisztet. Keverd össze csomómentesre, majd óvatosan forgasd bele a felvert tojáshabba. Egy tepsit félig tölts meg vízzel. A masszát kanalazd szufléformákba, ezeket állítsd a vízzel teli tepsibe, majd told 200 fokos sütőbe 45 percre, amíg a teteje aranysárgára pirul.
Kérjük, egy megosztással támogassa honlapunkat!
0 Megjegyzések