Támogassa munkánkat!

Igényeljen tagsági kártyát. Kattintson IDE.

Munkácson ledöntötték Puskin mellszobrát


Ukrajnában minden az orosz kultúrára utaló dolgot igyekeznek eltüntetni. Ennek jegyében nevezik át az orosz nevet viselő utcákat és döntik le a szobrokat. 

Legutóbb például a kárpátaljai Munkácson szereltették le Puskin mellszobrát, az író nevét viselő 1. számú Középiskola pedig kénytelen nevet változtatni.

Az Oroszország Ukrajna elleni katonai agressziójával kapcsolatos orosztalanítás jegyében a Munkácsi Városi Végrehajtó Bizottság ülésén döntöttek a helyi jelentőségű történelmi és monumentális művészeti emlékművek lebontásáról – írja a Kárpáti Igaz szó online portálja. 

A városi házkezelőségi főosztályt utasították, hogy bontsa el, szerelje le az Oroszországhoz köthető emlékműveket és gondoskodjon azok tárolásáról. 

Ennek értelmében leszerelték Puskin mellszobrát és az 1-es számú középiskola emléktábláját. A Munkácsi 1. számú Középiskola továbbá lemondott eddigi névadójáról.

Belföld ➤ Külföld ➤ Sport ➤ Gazdaság ➤ Kultúra ➤ Bulvár ➤ Életmód ➤ Receptek

Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések