Igényeljen Napi Újság tagsági kártyát és tegyen szert velünk egy kis mellékes jövedelemre. Töltse ki a kártya igénylólapot ide kattintva.

Darált húsos rakott tészta rengeteg sajttal a tetején: a krémsajttól lesz igazán selymes

A sok-sok sajttal készült darált húsos tészta kiadós és a gyerekek is szeretik.

A rakott tészta ízei a sütőben sülnek össze, ettől lesz ellenállhatatlanul finom. Ezt a darált húsos, paradicsomos változatot, amelyet a hozzáadott krémsajt tesz igazán selymessé, a gyerekek is szeretni fogják.

Hozzávalók 4 személyre:
👉 40 dkg száraztészta
👉 30 dkg darált sertéscomb
👉 10 dkg reszelt sajt
👉 10 dkg krémsajt
👉 1 vöröshagyma
👉 1 kis doboz sűrített paradicsom
👉 1 doboz hámozott darabolt paradicsomkonzerv
👉 1 teáskanál bazslikom
👉 só
👉 bors
👉 olaj

Elkészítés:
A sütőt melegítsd elő 180 fokra. A tésztát lobogva forró, sós vízben főzd ki.

Egy serpenyőben olajon párold üvegesre a hagymát, majd dobd rá a darált húst, sózd, borsozd, és süsd fehéredésig. Ha megsült, kanalazd rá a kétféle paradicsomkonzervet és a krémsajtot, a szószt is sózd és borsozd meg, szórd meg bazsalikommal, és tíz perc alatt főzd össze.

A kifőtt tésztát tedd egy tepsibe. Öntsd rá a darált húsos ragut, keverd alaposan össze, szórd meg a tetejét reszelt sajttal, és alufóliával letakarva told a sütőbe. Fél óra múlva vedd le a fóliát a tetejéről, és tedd vissza a tésztát a sütőbe 10-15 percre, hogy a sajt a tetején megpirulhasson.

Belföld ➤ Külföld ➤ Sport ➤ Gazdaság ➤ Kultúra ➤ Bulvár ➤ Életmód ➤ Receptek

Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések