Nem csillapodnak a harcok, folyamatosan szólnak a szirénák a megtámadott területeken.
Ukrán sajtójelentések szerint komolyan megrongálódott az ország keleti felében található Szvjatohirszk kolostora egy orosz légicsapás következtében. Civilek és szerzetesek bújkáltak itt, többen megsérültek.
Robbanások rázták meg Ivano-Frankivszk városát, a légitámaszpontot támadták vasárnap kora reggel az oroszok.
A lengyel határ közelében nyolc rakétával támadtak a lvivi békefenntartó központra. A robbanásokat Lengyelországban is hallani lehetett a dpa német hírügynökség – lengyel-ukrán határon található Przemyslben lévő – egyik tudósítója szerint. Lviv ostromára számítanak a városban.
Többek között Zsitomirban, Ternopilban, Rivnében és Ivano-Frankivszk városában is légiriadót rendeltek el vasárnap kora reggel.
Belföld ➤ Külföld ➤ Sport ➤ Gazdaság ➤ Kultúra ➤ Bulvár ➤ Életmód ➤ Receptek
0 Megjegyzések