Igényeljen Napi Újság tagsági kártyát és tegyen szert velünk egy kis mellékes jövedelemre. Töltse ki a kártya igénylólapot ide kattintva.

Fogd a pénzt és fuss: Cseh Katalin botrányának kirobbanása után hirtelen eltűntek az érintett cégek váci épületei elől az EU-s táblák


Biztosan minden rendben van.


Rétvári Bence államtitkár, országgyűlési képviselő Facebook-bejegyzéséből kiderül, hogy a Cseh Katalinék botrányának kirobbanása után hirtelen eltűntek az érintett cégek váci, Nádas utcai épületei elől az EU-s támogatásokról tájékoztató táblák.

"Volt, nincs! A Cseh Katalin-botrány kirobbanása után hirtelen eltűntek az érintett cégek váci, Nádas utcai épületei elől az EU-s támogatásokról tájékoztató táblák. Próbálják eltüntetni a nyomokat?" – tette fel a kérdést Rétvári Bence közösségi oldalán.

Az államtitkár arra utal, hogy vélhetően a nyomok eltüntetése zajlik a korrupciógyanús botrány miatt. Ez azzal állhat összefüggésben, hogy több hatóság is vizsgálódik a Cseh Katalinhoz köthető cégháló ügyeiben.

A Rétvári által közzétett, régebb készült fotón még szerepelnek a Cseh Katalin céghálója által elnyert uniós támogatásokról tájékoztató táblák, míg a napokban készült fotón már nem.

A térség országgyűlési képviselője korábban feltöltött egy videót, amely szintén a váci Nádas utcában készült, ahol a Cseh Katalinhoz köthető cégek vannak bejegyezve – írja az Origó. Ezen cégek százmilliós nagyságrendű uniós vállalkozásfejlesztési támogatást kaptak – emlékeztetett rá Rétvári. Ezeket a pénzeket eredetileg a váci vállalkozásoknak szánták, amelyek évtizedek óta helyben tevékenykednek, de mégis a budapesti momentumos politikushoz köthető cégekhez kerültek – tette hozzá.

Ráadásképpen, a Cseh Katalinhoz köthető egyik cég saját EU-s pályázatában azt ecsetelte, hogy milyen jól illeszkednek a cég céljai az akkori Fidesz–KDNP-s váci városvezetés céljaihoz. A Rétvári által akkor megosztott videón még látszanak az azóta már eltüntetett tájékoztató táblák.



Az Európai Csalás Elleni Hivatal (OLAF) EU-s közpénzeket érintő csalás alapos gyanúja miatt indított vizsgálatot. Magyarországon a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) kartellezés gyanúja, a Közbeszerzési Hatóság (KH) egy szerződésmódosítás jogszerűsége, a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) pedig költségvetési csalás gyanúja miatt folytat vizsgálatot a momentumos politikushoz köthető cégháló ügyében.

Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések