A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Twitteren (X-en), Instagramon, Threadson vagy YouTube-on!

5 népszerű gyógynövény, ami vetélést és koraszülést okozhat: terhesség alatt érdemes kerülni őket


Van, amelyik vetélést, koraszülést okozhat, de a magzatot is károsíthatják. Tudd meg, melyekkel érdemes csínján bánnod.


A gyógynövények számos áldásos tulajdonsággal bírnak, hiszen hatóanyagaik révén különböző betegségekre nyújtanak megoldást, a mellékhatások elkerülése végett azonban fogyasztásuk főként kúraszerűen javallott.

Vannak olyan gyógynövények, amelyek fogyasztása terhesség alatt nem ajánlott, mivel káros hatással lehetnek a magzatra vagy az édesanyára nézve.

Bizonyos gyógynövények méhösszehúzódásokat, vérbőséget, vetélést okozhatnak elsősorban a terhesség korai szakaszában, de egyes növények megnövelhetik a koraszülés kockázatát is. Az alábbi gyógynövényeket, jobb, ha kismamaként nem fogyasztod.

Ánizs

Az ánizs az egyik legjobb csodaszer a szoptatós édesanya tejserkentéséhez, ugyanakkor állapotosan nem javallott a belőle készült főzet fogyasztása. Fitoösztrogén-tartalma miatt korai vetélést is okozhat, patkányokon végzett kutatások azt is kimutatták, hogy a túl magas ánizsbevitel hormonzavarokat, a hím rágcsálóknál pedig a spermiumok csökkenését okozhatja.

Aloe vera

Az Aloe vera lándzsa alakú leveinek kocsonyás anyagát régóta használják sebgyógyításra és bőrirritációk enyhítésére, hashajtó hatása révén gyomorpanaszokra és székrekedés ellen is kiváló. Mivel a simaizmokra is hat, így a méhet összehúzódásra serkenti, így állapotos kismamáknak, valamint szoptató nőknek sem ajánlott a fogyasztása, mivel a tejbe kerülve a babánál is hasmenést okozhat. Az Aloe verát csak külsőleg szabad felhasználni például a bőr feszülése ellen vagy a pocak viszketésének enyhítésére.

Körömvirág

Egyes szakértők szerint a körömvirágból készült főzet fogyasztása nem biztonságos terhesség alatt, mivel alhasi vérbőséget okozhat, növelve a spontán vetélés kockázatát. Egyes kutatások szerint a körömvirágból készült tea vagy főzet a kismama súlyának csökkenését is okozhatja, ezért a gyógynövény csak külsőleg alkalmazható bőrelváltozások, bőrrepedések, sebek gyógyítására.

Zsálya

Az orvosi zsályát növényi aszpirinnek is szokták nevezni, hiszen az ókori görögök és rómaiak számos betegséget ezzel gyógyítottak, mint például az aranyeret, bélférgességet. Ma légúti betegségekre, gyomorproblémákra, menstruációs zavarokra is javasolt, terhesen és szoptatós kismamaként azonban nem szabad fogyasztani, mivel serkentheti a méhösszehúzódásokat, görcsöket, és a tejtermelést is befolyásolhatja.

Csalán

A csalántea enyhíti a terhesség során kialakult vashiányt, ugyanakkor csak egy-egy alkalommal szabad fogyasztani belőle vízhajtó hatása miatt. Egy 2015-ös kutatás azonban a csalántea méhösszehúzó hatására figyelmeztet, így érdemes kerülni ennek fogyasztását. A gyógynövény hasznos lehet a csecsemő születése után, mivel stimulálja az anyatej aktív termelését.

Milyen gyógyteákat fogyaszthat a kismama?

Léteznek olyan teák, amelyek nyugodtan fogyaszthatók, nem bántják a fejlődő magzatot, és biztonsággal ihatóak a terhesség alatt is, ilyen például a C-vitaminban gazdag csipkebogyótea, a citromfű, a bodzavirág vagy az immunrendszert erősítő hibiszkusz.

Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések