A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Twitteren (X-en), Instagramon, Threadson vagy YouTube-on!

​Pokoli égitestet fedezett fel a NASA: legalább kétszer annyi idős, mint a Föld


A NASA űrszondája egy olyan ősi bolygót fedezett fel egy Naprendszerben, aminek felszínén elképesztő forróság uralkodik.


Egy szuperföldet azonosítottak a NASA TESS űrszondájával a Tejútrendszerben. A hatalmas kőzetbolygót a hawaii Keck Obszervatórium igazolta.

A Tejútrendszer egyik legősibb csillaga közelében található a TOI-561b névvel ellátott objektum, ami szakértők szerint körülbelül fél nap alatt képes megkerülni a csillagát - áll a CNN oldalán.

A forró bolygóA vizsgálatok szerint az úgynevezett exobolygó felszíne elképzelhetetlen forró lehet, feltehetően 1700 Celsius-fokon izzik a planéta - állítja Stephen Kane, a Riverside-i Kaliforniai Egyetem egyik munkatársa.

Annak ellenére, hogy az újonnan felfedezett égitest háromszor akkora, mint a Föld, sűrűsége mégis a bolygónkéhoz hasonló.

A TOI-561b a spirálgalaxis vastag korongjában fekszik, ahol olyan csillagok találhatóak, amik kevés nehéz elemet tartalmaznak.

Ez azért van, mert olyan régen alakult ki ez a rész, amikor még sokkal kevesebb nehéz elem volt megtalálható az univerzumban.Lauren Weiss, a Hawaii Egyetem szakértője szerint a TOI-561b az egyik legősibb kőzetbolygó, amit valaha felfedeztek.

Ez azt jelenti, hogy az univerzum keletkezése óta folyamatosan alakulnak ki égitestek.

A jelenlegi tudományos nézetek úgy tartják, hogy a világegyetem körülbelül 12 milliárd éves lehet, az újonnan felfedezett bolygó pedig 10 milliárd éve születhetett meg.

Belegondolni is nehéz, milyen régen keletkezett ez a forró égitest, ha figyelembe vesszük, hogy az egész Naprendszer kora 4,5 milliárd év.

A világegyetem megannyi érdekességet rejt.

A csillagászoknak köszönhetően egyre többet lehet tudni a Naprendszer működéséről.

Belföld ➤ Külföld ➤ Sport ➤ Gazdaság ➤ Kultúra ➤ Bulvár ➤ Életmód ➤ Receptek

Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések