A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Twitteren (X-en), Instagramon, Threadson vagy YouTube-on!

Müller Cecília tisztázott egy igen fontos kérdést az oltásokkal kapcsolatban


Több kérdés is adódott azzal kapcsolatban, hogy mi a történik abban az esetben az oltópontokon, ha valaki nem érkezik meg időben az oltására. „Ilyenkor mi történik a már előkészített vakcinával?”


Müller Cecília a szerdai sajtótájékoztatóján is elmondta, hogy a vakcina „aranyat ér”, különösen azok után, hogy nem elegendő mennyiségben érkezik meg az országba. Az oltópontok akkor járnak el helyesen, ha képeznek egyfajta „puffert” az oltandó személyek körében.

„Ez azt jelenti, hogy ha látják azt, hogy valaki nem jelenik meg, vagy bejelenti telefonon, azt nagyon szépen megköszönjük, hiszen ezzel segítik az oltópontok munkáját.” – válaszolt az országos tisztifőorvos.

„Ha valamilyen előre látható okból nem tud megjelenni az oltóponton az, akinek időpontfoglalása volt, akkor egy olyan személy, aki megteheti azt, az ideje engedi, hogy bármikor be tud menni az oltópontra… ilyen jelzések felénk is érkeztek a Nemzeti Népegészségügyi Központba (NNK), őt meg tudják keresni telefonon az oltópontok, és valóban, a jogosult személy részére kerül beoltásra az oltóanyag.”

„Ez a személy kikerülhet akár a másnapi foglalt személyekből is, vagy egyáltalán a jogosultak köréből bárki lehet. Nagyon fontos az, hogy ha kiolvasztották mondjuk a Pfizer vakcináját, amiről tudjuk, hogy -70 és 80°C között tárolunk, akkor ezt követően még 2-5°C-on öt napig, 120 óra hosszán át felhasználható.”

„Ugyanakkor, hogy ha egy ampullát kinyitottak, ami jelen tudásunk szerint hat adag mennyiséget tartalmaz, hat fő beoltására elegendő, azt hat órán belül el kell használni. Ez az az időintervallum, ami az oltópont lehetőségét biztosítja arra, hogy egy következő jogosult személyt még be tudjon oltani, esetleg a nap végére behívva őt.”

Belföld ➤ Külföld ➤ Sport ➤ Gazdaság ➤ Kultúra ➤ Bulvár ➤ Életmód ➤ Receptek

Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések