Igényeljen Napi Újság tagsági kártyát és tegyen szert velünk egy kis mellékes jövedelemre. Töltse ki a kártya igénylólapot ide kattintva.

Figyelem, pár óráig lehet már csak leadni ezt a fontos iskolakezdéssel kapcsolatos kérelmet


Péntek éjfélig nyújthatók be a tankötelezettség kezdő időpontjának halasztásáról vagy korábbi megkezdéséről szóló kérelmek az Oktatási Hivatalhoz (OH).


A hivatal közleménye szerint az érintett szülők vagy gyámok az Ügyfélkapun hitelesítve elektronikusan, vagy kinyomtatva, postán is eljuttathatják a kérelmeket a hivatalnak.

Ajánlják az OH honlapján (https://ohtan.oh.gov.hu/) elérhető űrlap használatát, amelyen valamennyi, a kérelmezéshez szükséges adat kitölthető.

A szülő bármilyen indok alapján vélelmezheti, hogy gyermeke számára az iskola megkezdése még nem indokolt – közölték, jelezve: a kérelemhez bármilyen lényegesnek tartott dokumentumot mellékelhet. A szükséges adatokról és csatolandó dokumentumokról bővebb tájékoztatás olvasható az OH honlapján.

Az OH tájékoztatása szerint január 15-én 10 óráig 14 334 kérelem érkezett, a beérkező dokumentumok feldolgozása folyamatos. A szülők legnagyobb része eddig szakmailag megalapozott, hiánytalan kérelmet nyújtott be.

Mint arról korábban beszámoltunk, ma még dönthetnek az óvodás gyermekek beiskoláztatásáról a szülők.

Belföld ➤ Külföld ➤ Sport ➤ Gazdaság ➤ Kultúra ➤ Bulvár ➤ Életmód ➤ Receptek

Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések