A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Twitteren (X-en), Instagramon, Threadson vagy YouTube-on!

Ezzel a betegséggel tilos a hasprés

Sokszor már az is segít rendezni aranyeres panaszainkat, ha rendszeressé válik a székletürítés, ez pedig a megfelelő táplálkozás mellett mozgás segítségével érhető el. Mit mozogjunk, hogy megelőzzük az aranyeret, és mit, ha már jelentkezett a probléma?

Ha csak általában szeretnénk tenni a keringésért, a megelőzés jegyében, elég néhány végtelenül egyszerű, a szívet is megdolgoztató mozdulatsort végeznünk hetente többször: elég, ha az autót kerékpárra cseréljük, illetve, ha sétálni indulunk, néha szándékosan szaporábbra vesszük lépteinket. Gyakran javasolják a szakemberek, hogy a napi tévénézést cifrázzuk némi mozgással: a híradó alatti szobabiciklizés, elliptikus trénerezésnek minden sejtünk örülni fog, ha viszont nem tudunk egyszerre kétfelé figyelni, a DVD-s otthoni torna segíthet keringésünket fokozni.

Ha otthon tornázunk, mozdulatsoraink mindig legyenek komplexek, az egész testre kiterjedőek, és legalább 30 percig mozogjunk! Egy-egy alkalommal variáljuk a légzőgyakorlatokat helyben járással, nyújtózásokkal, lábujjhegyen járással. Az ágyon fekve, ha a lábakat talpra húzzuk, lábcserével"biciklizzünk" és körözzünk, illetve ollózzunk a levegőben (mindegyiket 10-20-szor ismételve, mindkét lábbal, felváltva, a másikat addig talpra húzva dolgozunk).

Nem a keringés, sokkal inkább a medence izmainak edzésben tartására szinte mindenkinek ajánlott a gátizomtorna: segítségével a végbélzáróizom erősödik, melynek pozitív hatása van a kötőszövetre is. Ha a kötőszövet és az izom megerősödik, akkor nem tud kitüremkedni az aranyeres vénatágulat.

Azaranyérkialakulásáért felelőssé tehető a mozgásszegény életmód. Ha ülőmunkát végzünk, tanácsos óránként felkelnünk, sétálnunk, levegőznünk, változtatni a testhelyzetünkön, esetleg egy kicsit tornázni az asztal mellett.

Aranyér esetén

Heves végbéltáji panaszaink esetén nem a legkellemesebb sport a futás és a kocogás, helyette érdemes sétára, úszásra váltani, és itt is szóba jön az elliptikus tréner, ami jó szolgálatot tehet a panasz időtartamára. Ha mégis a futás mellett tesszük le a voksot, ne sajnáljuk a cipőre a pénzt: minél minőségibb és párnázottabb ugyanis a lábbeli, annál inkább tompítja mozgás közben a bennünket érő ütéseket.

Ami ilyenkor tilos: minden haspréssel, hasűri nyomásfokozódással járó sport, amelyek egyébként a kellemetlen panasz kialakulásában is nagymértékben közrejátszanak.

Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések