Igényeljen Napi Újság tagsági kártyát és tegyen szert velünk egy kis mellékes jövedelemre. Töltse ki a kártya igénylólapot ide kattintva.

Tarlós István bejelentése: ha a kormány megsérti a megállapodást, fel fogok állni

Két éve valószínűbbnek tartotta, hogy nem indul újra, ám Orbán Viktornak tavaly egy megállapodással sikerült rábeszélnie. De mi a garancia arra, hogy a kormány betartja a fővárossal kötött megállapodást? És hol van a Fidesz a főpolgármesteri kampányból? Többek között ezekről kérdezte a Hetek Tarlós Istvánt.
Arra a kérdésre, hogy a mostani kampány hevében megbánta-e az indulást, a főpolgármester úgy reagált:

Ha netán megbántam volna, akkor sem mondanám azt, normális ember nem mond ilyet egy kampányfinisben. Ha azonban mérlegeli a jelenlegi helyzetet, kénytelen vagyok azt mondani, nem bántam meg, hogy mégis elindultam.

Az ellenzéki program kapcsán Tarlós úgy látja, az egyetlen új elem benne „a nyugdíjasoknak ígért mézesmadzag, továbbá a Horváth Csabától már ismert „ingyenes közlekedés”. Ha ismerné a költségvetés szerkezetét, nem mondana ilyeneket (hacsak nem akarja előre megfontolt szándékkal félrevezetni ezeket az embereket).”

Gulyás Gergely azon állítására, hogy ellenzéki győzelem esetén érvényét veszti a főpolgármesternek a miniszterelnökkel kötött megállapodása, a következőt reagálta:

Orbán Viktorral nem közjogi, hanem egy kétoldalú politikai megállapodást írtunk alá, amihez én a saját újraindulásomat kötöttem… Ezek közt első helyen áll, hogy maradjon meg a közvetlen főpolgármester-választás.

Tarlós szerint Budapestnek több jár a források elosztásakor.

A novemberben aláírt megállapodás fontos állomás ezen az úton. A miniszterelnök úr, a kormány, a Fidesz pedig egyaránt tudja, hogy ha értelmezésem szerint megsértik a megállapodást, akkor fel fogok állni.

Annak kapcsán, hogy mi a garancia arra, hogy Orbán Viktor tartja magát a megállapodáshoz, Tarlós a Heteknek azt mondta: „a mai világban olyan, hogy tökéletes garancia, nem létezik.”

Voltak vitáim a kormánnyal, nincs kizárva, hogy lesznek is, de az eredmények sem vitathatók

– mondta Tarlós István a lapnak. Ennek alátámasztására felhozta, hogy „az elmúlt években kiharcoltam például a 3-as metró infrastruktúra-felújítását, a BKV-járműcseréket, hosszasan emlegettem már többször az eredmények sorát, majd a megállapodást is … Meg is akadályoztam bizonyos dolgokat, mint az Úttörő Stadion átépítését vagy a kilencemeletes teniszstadion felépítését a Margitszigeten.”

Tarlós István nem csodálkozik azon, hogy „élet-halál kérdésnek” tekinti a kampányt Karácsony: „számára politikai értelemben valószínűleg az is. Soha, sehol nem bizonyított, és tulajdonképp semmi köze az MSZP-hez, az ő pártja pedig gyakorlatilag nem létezik.”

Saját kampánytevékenységéről Tarlós a következőképp vall:

Azt persze, nem szeretem, ha a lábamra lépnek, de miért lennék a kampányban hiperaktív?… Budapesti vagyok, ismerem és szeretem ezt a várost, jól tudom, mi a főpolgármester dolga. Ha a választók mellettem döntenek, befejezem, amit elkezdtem. Az életvitelem nyitott könyv. Jó két hét van hátra a kampányból, október 13-án minden eldől. A mostani helyzet, ez az elég szokatlan kampány egy adottság. Túl kell lenni rajta, mint egy mandulagyulladáson.

A várható kerületi eredményekről is kérdezte a Hetek Tarlóst: „Tippelni nemigen szeretek. Van olyan kerület, ahol szinte biztosan előre lehet tudni a győztest, például a XII., a XIII. vagy a XVI. kerület. Vannak azonban bizonytalan kerületek is. Kár minderről előre számháborúzni.”

A BKK megszüntetése kapcsán a következőt mondta a főpolgármester: „Bizonyos adottságok miatt nem tudjuk megszüntetni a BKK-t, de egy nagyságrenddel (és helyesen használom a kifejezést) kisebb létszámmal tervezzük tovább működtetni, főképp az eredetileg elképzelt feladatokkal.”

A teljes interjút a Hetek legfrissebb számában olvashatják.

Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések