Igényeljen Napi Újság tagsági kártyát és tegyen szert velünk egy kis mellékes jövedelemre. Töltse ki a kártya igénylólapot ide kattintva.

Nehezen jön álom a szemedre? Győzd le az álomhozó gyógynövényekkel

Kortól és nemtől függetlenül tömegek küzdenek álmatlansággal: a lakosság több mint egyharmada szenved tőle. 
A mindennapok stressze, az időjárás-változás, de még egy későre időzített testesebb vacsora is ronthatja az éjszakai pihenés minőségét. Az alvást márpedig komolyan kell venni, hiszen hozzájárul a szervezet megfelelő regenerálódásához – ilyenkor megpihen a szív, lassul a pulzus. Egy pihentető éjszaka után javul a koncentrációs készség, felfrissül az elme és a test, növekszik a munkabíró képesség. Ellenben az alváshiány hosszú távon szerepet játszik az elhízásban, a cukorbetegség és a depresszió kialakulásában is. Ha gyakran előfordul veled ez az álmatlan állapot, és szeretnél természetes gyógyírt kapni a problémára, próbáld ki az alábbi álomhozó gyógynövényeket! - írja a Bien.hu.

Tabletta formájában

Nem is olyan rég felmenőink még legfeljebb teát főztek a gyógynövényekből, ma viszont, hála a korszerű gyógyszergyártásnak, hozzájuthatunk az ezen gyógynövények kivonatából előállított altatókhoz is, amelyek nagy előnye, hogy késleltetve fejtik ki hatásukat. Az egyes növényeknek ugyanis eltérő a hatóideje és a hatásmechanizmusa. Érdemes kipróbálnod ezt a megoldást is, ha végre leszámolnál a visszatérő álmatlansággal.

Komló

A komlót általában macskagyökérrel együtt szokták alkalmazni, mivel hatása önmagában nem elég erős, viszont nyugtató és feszültségoldó hatása miatt a fogyasztása javallott álmatlanság ellen. Elkészítheted szintén teaként vagy beszerezheted természetes altatókészítmények formájában.

Levendula

A jellegzetes illatú és színű levendula igazán sokrétűen felhasználható. Más gyógynövényekkel teaként keverve nyugtatólag hat, de egy jó kis levendulás fürdővel is lazíthatsz a jobb alvás érdekében egy hosszú, stresszes nap után. Ha erre nincs lehetőséged, szerezz be illóolajat, esetleg friss vagy szárított virágot a növényből, és engedd, hogy finom illata belengje a környezetedet!

Orbáncfű
Az orbáncfű szintén évezredek óta szolgálja az emberiség nyugalmát, idegeink kisimulását. Kedvezően hat a hangulatra, ennélfogva hatásos kezelője a szorongásnak és a depressziónak, valamint a velük járó alvászavarok kiiktatásában is segédkezik. Tea, vagy tabletta formájában is alkalmazhatod. A pihentető alvást szintén akadályozó idegesség, levertség, tartós rossz hangulat esetén is hatékonynak bizonyul.

Macskagyökér
Nyugtató, feszültségoldó hatásáról közismert a macskagyökér. Már az ókori görögök is alkalmazták, sőt emésztésjavító és fájdalomcsökkentő hatása miatt is előszeretettel fogyasztották. Az idegrendszeri hatásért felelős hatóanyagok a növény gyökeréből nyerhetők ki. Nagy előnye, hogy nincsen tompító hatása, így amikor reggel kikelsz az ágyból, nem érzed majd magad kábának. 1 teáskanál macskagyökeret önts fel egy pohár forró vízzel. Hagyd állni 10-15 percig, és kortyolgasd el elalvás előtt.

Citromfű
A citromfű szintén kellemes illatáról ismert, azt azonban kevesen tudják, hogy valóságos csodaszer: számos jótékony hatását már a középkori feljegyzésekből is ismerjük. Az arabokkal érkezett Európába, és jellemzően a kolostorok kertjeiben termesztették. A feszült idegállapot kiváló ellenszere, sőt, vírusölő hatással is rendelkezik. Teaként, illóolajként is választhatod, és csakúgy, mint a levendula esetében, a citromfű levelét fürdővizedhez adva csodálatosan el tud lazítani.

Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések