Igényeljen Napi Újság tagsági kártyát és tegyen szert velünk egy kis mellékes jövedelemre. Töltse ki a kártya igénylólapot ide kattintva.

Tarka, sütőtökös brownie: így még finomabb az extra csokis süti

Hasznosítsd újra a maradék sütőtököt, színesítsd vele a fantasztikus brownie-t!
Az évszak nagy kedvence lehet ez az ízig-vérig amerikai brownie. A lágy, ellenállhatatlan, csokis süti is még finomabbá válik a sütőtöktől. Ha van maradék a hűtődben, csak egy-két perccel tart tovább elkészíteni, mint a hagyományos brownie-t. A két réteget akár márványozhatod is. 

Hozzávalók:

A CSOKIS TÉSZTÁHOZ
25 dkg étcsoki
20 dkg cukor
20 dkg vaj
4 db tojás
10 dkg liszt
1 csipet só

A SÜTŐTÖKÖS RÉTEGHEZ
20 dkg sütőtök
10 dkg mascarpone
3 evőkanál kristálycukor
2 evőkanál liszt
1 db tojás
1 teáskanál fahéj
1 késhegynyi szegfűszeg
1 késhegynyi gyömbér

Elkészítés:

A tököt vágd kisebb darabokra, és süsd meg körülbelül 25 perc alatt. Várd meg, míg kicsit hűl, majd húzd le a héját, és pépesítsd. Keverd hozzá a mascarponét, a tojást, a lisztet, a cukrot, ízesítsd gyömbérrel, fahéjjal és szegfűszeggel.  

A csokit tördeld kisebb darabokra, és vízgőz felett olvaszd össze a vajjal. Húzd le a tűzről, és tedd félre hűlni. Keverd hozzá a cukrot, az egész tojásokat, majd forgasd hozzá a sóval elkevert lisztet, és dolgozd szép simára a masszát. 
 
Bélelj ki sütőpapírral egy közepes tepsit, és öntsd bele a csokis tésztát. A tetejére egyengesd a mascarponés keveréket. Egy villa segítségével összekeverheted, azaz márványozhatod a rétegeket. Előmelegített sütőben, 170 fokon süsd körülbelül 25 percig. Nem szabad túlsütni, tehát a belseje legyen egy kicsit lágy. Ha kihűl, vágd fel tetszés szerint. 

Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések