Igényeljen Napi Újság tagsági kártyát és tegyen szert velünk egy kis mellékes jövedelemre. Töltse ki a kártya igénylólapot ide kattintva.

Merkel hajtotta végre a modern idők legnagyobb és legpofátlanabb rablását!

Merkel ellopta Szíria lakosságát!
Csak a szegények, az öregek és a betegek maradtak – Európa önző bevándorláspolitikája miatt kilátástalan Szíria helyzete.

Elmentek Szíriából mindazok, akik korábban a társadalmat szolgálták, csak a szegények, az öregek és a betegek maradtak – jellemezte keddi előadásában a szíriai keresztények helyzetét Dr. Hanna Ghoneim szíriai görögkatolikus pap, aki arra is utalt arra is, lehetetlen helyzetbe sodorta országát a demokrácia-export és Európa önző bevándorláspolitikája. Hozzáetette, véleménye szerint csak a Nyugati kereszténység mentheti meg a közel-keleti keresztényeket. Az atya szólt arról is, Magyarország az egyetlen európai ország, amely jelenleg helyesen közelít a probléma megoldásához.

A nagyhatalmak Közel-Keletre kiszervezett háborúi, az erőszakos demokrácia-export és nem utolsó sorban a Nyugat önző bevánorláspolitikája megtette a hatását az egyre kilátástalanabb helyzetbe sodródó Szíriában – erről számolt Dr. Hanna Ghoneim szíriai görögkatolikus pap a szíriai kereszténység jelenével és jövőjével foglalkozó keddi előadásában. A Nemzeti Közszolgálati Egyetemen tartott beszámolójában a szíriai atya elöljáróban arról beszélt, nem a háború az elsődleges oka az elvándorlásnak, ez egy lényegesen összetettebb folyamat.

CSAK A SZEGÉNYEK, A BETEGEK, AZ ÖREGEK ÉS A FOGYATÉKOSOK MARADTAK

Mint az atya kifejtette, a sajtó is beszámolt arról, hogy a legtöbb helyen véget értek a harcok, az elvándorlásnak azonban nincs vége. Elmondta, Szíria romokban hever, a gazdaság elképesztően rossz állapotban van, nincs munka, és nincs, amire a munkát alapozni lehetne. Ghoneim atya arról is beszélt, a jól kereső, képzett réteg már rég elhagyta Szíriát, különösen, amióta a keresztényeket rendszeresen elrabolták a szélsőséges iszlamisták, hogy váltságdíjat követeljenek értük. Ennek senki nem akarta kitenni a családját, gyerekeit. Ennek köszönhetően elmentek mindazok, akik korábban a társadalmat szolgálták: a jogászok, közgazdászok, tanárok, mérnökök, és mintegy 16 ezer orvos és ápoló. Akik Szíriában maradtak, azok a szegények, az alacsony végzettségűek, a betegek, fogyatékosok, magatehetetlenek, az idősek, és azok, akik valamelyik családtagjukat ápolják. Mára minden ottmaradt családban történt valami tragédia, az orvosi ellátásért, operációkért pedig fizeti kell, bár ezt a legtöbben nem tudják megtenni.

HÁLÓT ADJATOK, NE HALAT

Hanna Ghoneim elmondta, neki személy szerint is nagyon kellemetlen érzés, hogy a saját hazája számára kell adományokat gyűjtenie, hiszen szereti Szíriát, ott akar élni és dolgozni. Mint hozzátette, 2016. áprilisában hozta létre a “Korbgemeinschaft-Hilfe für Syrien” (Basket Community – Help for Syria) alapítványt Szíriában, ahol többek között Homsban és Aleppoban nyújtanak segítséget az üldözött keresztényeknek. Az alapítványnak jelenleg van egy bécsi központja, ahonnan koordinálják az Ausztriából, Svájcból vagy éppen Németországból, magánszemélyektől érkező felajánlásokat, adományokat, amelyeket a Szíriában maradt atyák osztanak szét. Tapasztalatai szerint a politikusok tárgyalásainál, vagy éppen az egyházi találkozóknál is fontosabb az ember és ember közötti kapcsolat megteremtése, hogy a nyugati emberek átérezzék és megértsék a közel-keleti keresztények szenvedését. Ugyanakkor arról is beszélt, a humanitárius segélyek fontosak ugyan, de nem segítenek talpra állítani Szíriát. Az atya szerint munkagépekre van szükség, hogy beindulhasson a mezőgazdasági munka, a gazdaság és a termelés, és Szíria a megállhasson a saját lábán. Mint megjegyezte, ehhez azonban szükség lenne a Nyugati embargó feloldására, hiszen jelenleg Szíria emiatt nem tudja termékeit exportálni.

A szíriai atya szerint a Nyugat segítsége nélkül nem lehet megállítani a kivándorlást, hangsúlyozta továbbá, hogy a nyugati kereszténység segítségén múlik a közel-keleti kereszténység elvándorlásának, kipusztításának megállítása. Hozzátette, a keresztény egyházi vezetők a kitartásra és a szülőföldön való megmaradásra buzdítanak, de ez az üzenet nem mindenkit szólít meg. Hanna Ghoneim szerint ráadásul azért is veszélyes az elvándorlás, mert ezek az emberek eladják ingatlanjaikat, földjeiket, mindent, ami Szíriához köti őket. Ezeket a javakat később már nagyon nehéz visszaszerezni.

GYÓGYSZERT A SEBRE, NE MELLÉ

Az atya elmondta, nem szeretné dicsérni az Asszad-kormányt, ugyanakkor az is igaz, hogy a kormányerők megvédik a keresztényeket, ami miatt jelentős a belső elvándorlás is a szíriai kormánycsapatok által ellenőrzött területek felé. Megjegyezte, a gazdag arab országok nem küldenek segélyeket, inkább a fegyverkezést támogatják, amelynek az a célja, hogy a keresztényeket elüldözzék otthonaikból. A jelenlegi szíriai vezetés ezzel szemben azt akarja, hogy maradjanak a keresztények, akiket megbízható állampolgároknak tartanak.

Hanna Ghoneim arról is beszélt, nem bízik a nemzetközi politikai tárgyalásokban, mert úgy érzi, minden eddigi eredmény csak és kizárólag azt szolgálta, hogy a menekülteket Szírián kívül tartsa. Ugyanakkor úgy látta, Magyarország az egyetlen európai ország, amely jelenleg helyesen közelít a probléma megoldásához, és a megmaradást támogatja. Mint kiemelte, Magyarország segítsége olyan, mint amikor a gyógyszert nem a seb mellé, hanem a sebre szórják, amely így képes megállítani a gyulladás terjedését.

Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések