Igényeljen Napi Újság tagsági kártyát és tegyen szert velünk egy kis mellékes jövedelemre. Töltse ki a kártya igénylólapot ide kattintva.

7 + 1 hiba, amit edzés közben elkövethetünk a szakember szerint

A rendszeres testmozgás fontos az egészségünk megőrzésének érdekében. Végezhetünk otthon különféle gyakorlatokat, de a közeli edzőterembe is lemehetünk egy-egy órára, ahol edző segítségével sportolhatunk. Vagy éppen egyedül, ha úgy tartja kedvünk. Nem szabad elfeledkezni a sportsérülésekről, amik főleg akkor következhetnek be, ha nem felügyeli szakember az edzéseinket. Íme 7 + 1 hiba, amit edzés közben elkövethetünk, és akár hosszú távon is káros hatással lehet az egészségünkre.
A fájdalom figyelmen kívül hagyása: bármink is fájdul meg edzés közben, ne hagyjuk figyelmen kívül. Járjunk utána, hogy mi okozhatta és mit lehet tenni a megszüntetése érdekében. Valamint fontos, hogy ha bármink is fáj, inkább ne erőltessük azt a testrészünket, vagy akár magát az edzést is abbahagyhatjuk, nehogy még nagyobb fájdalmat/bajt okozzunk magunknak.

Mások másolása: az edzőtermekben ritkán vagyunk egyedül, de ez ne csábítson bennünket arra, hogy a mások által végzett gyakorlatokat végezzük mi is – főleg, ha nehéz súlyokról van szó, vagy olyan gyakorlatokról, amik számunkra még megerőltetőek. Haladjunk a saját tempónk szerint, hiszen ez nem verseny.

Rossz cipőválasztás: ha nem megfelelő öltözékben megyünk edzeni, kényelmetlen lehet az egész, fontos, hogy a trikó és a nadrág is sportolásra alkalmas legyen. Ugyanez igaz a cipőre: keressünk olyan lábbelit, amit kifejezetten az általunk végzett sportághoz gyártottak.

Állandóan túlerőltetjük magunkat: azzal nem érhetünk el gyorsabb és jobb eredményt, ha rendszeresen túlhajtjuk magunkat és az ajánlott mennyiségen felül próbálunk teljesíteni. Ebben az esetben is fontos, hogy a szintünknek megfelelő minőségű edzést végezzünk.

Elfelejtünk nyújtani: vagy egyszerűen csak úgy vagyunk vele, hogy fölösleges? Az izmok lelazítása fontos többek között azok egészségének megőrzése szempontjából, nyújtás nélkül merevekké válhatnak és könnyebben sérülhetnek.

Elodázott higiénia: ne felejtsünk el letusolni, főleg kezet mosni edzés után – ez különösen érvényes az edzőtermi órákra. Hiszen nem tudhatjuk, hogy ki használta előttünk a gépeket, súlyokat és más felszereléseket.

Monotonitás: bizonyára tudjuk, hogy melyik testrészünkön szeretnénk változtatni, mit szeretnénk formálni magunkon, de ne essünk abba a hibába, hogy minden alkalommal ugyanazokat a gyakorlatokat végezzük. Ebben az esetben például egy idő után leállhat a fejlődés. A kardiót és az erőnléti edzéseket is variáljuk a hatékony edzések érdekében.

Nem tartunk pihenőnapot: pedig az izmoknak és általában a szervezetünknek szüksége van a pihenésre, vagyis két-három naponta érdemes beiktatni egy pihenőnapot. Ráadásul egy-egy ilyen szünet után még hatékonyabbak is lehetnek az edzéseink.

Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések