A fő szabály: csak magyar helyesírással lehet bejegyezni neveket. Ettől pár név csak még megdöbbentőbb hangzású.
Januártól nem a Magyar Tudományos Akadémia Nyelvtudományi Intézetéhez kell fordulni, ha egyedi nevet szánunk újszülött gyermekünknek. Amennyiben az utónévlistán szereplő közel négyezer keresztnév közül egyik sem felel meg az ízlésünknek, az internetről letölthető űrlapot kell kitölteni, majd a keresztnév bejegyzését a Miniszterelnökségnél vagy a helyi anyakönyvvezetőnél kérelmezni – írja a 24.hu.
A nevek elbírálását továbbra is a Nyelvtudományi Intézet utónév bizottsága végzi. Magyarországon magyar állampolgárnak csak magyar helyesírással lehet nevet bejegyezni, és fiúnak csak fiúnevet, lánynak csak lánynevet lehet adni.
Havonta átlagosan 30-40 kérelem érkezik az akadémiára, de nem minden kérelem megy át
Az elutasított férfinevek: Deniel, Christian, Tony, Sevastyan, Titanillo, Lirillo, Royalty, Jay, Andrea, Mani, Zhongyi, Adam’s, Zé, Vackor, Barsa, Felhő, Tímár.
Az elutasított női nevek pedig: Mazsola, Keti, Elizabeth, Máseny, Natalie, Rebecca, Edy, Kitty, Babi, Kiwi, Erdőcske, Hattyú, Pötyi, Zene, Éden.
Itt pedig a lista, melyek azok a nevek, amelyeket bejegyeztek:
Női nevek:
Andreina, Aviána, Elizabell, Halina, Lélia, Leticia, Lira, Madita, Medina, Meril, Minetta, Nea, Nissza, Szibell, Sztilla, Triszta, Zamíra, Zonera
Férfi nevek
Árvin, Balla, Bertil, Björn, Bránkó, Csobánc, Daren, Derek, Donoven, Evron, Frej, Hakim, Kemecse, Kofi, Konor, Kornéliusz, Koron, Krizantusz, Lemmi, Liborius, Milen, Milován, Miska, Navid, Palkó, Rajka, Rami, Sobor, Szergej, Szoren, Szorin, Vetúriusz, Vladek, Zakari, Zeki
Az Örök névnaptár tartalmazza a 2017. január elsején bejegyzett női és férfi neveket, legfőbb újdonsága pedig, hogy mindegyik névhez névnapot is javasol.
0 Megjegyzések