Igényeljen Napi Újság tagsági kártyát és tegyen szert velünk egy kis mellékes jövedelemre. Töltse ki a kártya igénylólapot ide kattintva.

Belföldi utazásaink során is többet költünk

Gyakrabban megyünk szállodába, mint barátokhoz.
A többnapos belföldi utazások során 2017-ben a KSH felmérése szerint a legjelentősebb motiváció az üdülés, szórakozás, pihenés, valamint a rokon, barát meglátogatása volt. Míg utóbbi a rövidebb, addig előbbi a hosszabb utazások esetében dominált. 

A magyarok többnapos belföldi útjaik során 2017-ben összesen 329 milliárd forintot költöttek el, 6,4 százalékkal többet, mint 2016-ban. Miközben az utazók átlagos költése (egy utazó egy napjára jutó költés) 8,4 százalékkal nőtt, a fogyasztói árak színvonala ennél kisebb mértékben, 2,4 százalékkal emelkedett. Ennek egyik oka a magasabb kategóriájú szálláshelyek előtérbe kerülése a rokonok, barátok által ingyenesen kínált szállással és a saját nyaralókkal szemben.

A szobák ára 2011 óta emelkedik. 2017-ben az egy vendégéjszakára jutó bruttó szállásdíj 9400 forint volt, az egy évvel korábbinál 9,5, a 2012. évinél 35 százalékkal több, míg egy szoba egy működési napjára ennél valamivel kevesebb, 9300 forint bevétel jutott, ami az előző évihez képest 16, 2012-höz
viszonyítva 70 százalékkal nőtt.

A Balaton nagyon drága

Ezekhez az átlagárakhoz a fővárost is magába foglaló turisztikai régióban adjuk hozzá a szám negyedét, a Balatonnál pedig majdnem duplázhatunk! Az egy vendégéjszakára vetített szállásdíjaknál jelentősebbek az idegenforgalmi régiók közti különbségek: a mutató a Budapest–Közép-Duna-vidéken az országos értéket 40 százalékkal meghaladta, a Tisza-tónál viszont annak mindössze 63 százaléka volt.

Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések