Igényeljen Napi Újság tagsági kártyát és tegyen szert velünk egy kis mellékes jövedelemre. Töltse ki a kártya igénylólapot ide kattintva.

Fehér csokis, gyümölcsös tejbegríz - Ilyen finomra még nem készítetted

Tejbegrízt készíteni pofonegyszerű, csak az arányokra kell figyelned. Ha extrára vágysz, turbózd fel fehér csokival!
Ha eddig szeretted a tejbegrízt, ezután egyenesen imádni fogod. Dobd fel az alapreceptet fehér csokival és vajjal. Utóbbitól még selymesebb lesz a retró desszert. Bevált, hogy ahány deci tejből készül az édesség, annyi evőkanál búzadarát rakj hozzá. Hidegen és melegen is nagyon finom.

Hozzávalók 4 személyre:

25 dkg gyümölcs
5 dl tej
5 dkg fehér csoki
5 dkg vaj
5 evőkanál búzadara
3 evőkanál cukor
1 csomag vaníliás cukor
1 csipet só

Elkészítés:

A tejet tedd fel melegedni, és dobd hozzá a cukrot, a vaníliát, majd a csipet sót. Amikor elkezd forrni, add hozzá fokozatosan a búzadarát. Kis lángon, kevergetve főzd addig, amíg besűrűsödik. 

Húzd le a tűzről, és rögtön tedd hozzá a kis kockákra tördelt fehér csokit és a vajat. Várd meg, míg elolvad, és szedd kelyhekbe, tálkákba. Szórd rá a megmosott, lecsepegtetett gyümölcsöt, esetleg tegyél rá lekvárt, szószt.

Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések