Három szinten építette ki hídfőállásait itthon: a civil szervezeteknél, a politikai szférában és a médiában.
![]() |
Soros György komplex rendszert épített ki a magyar politikai befolyásolására Forrás: MTI/EPA/Julien Warnand |
A milliárdos üzletember létrehozta azt, amit már ifjúkorában megálmodott: egy olyan fekete-fehér világot, amiben kizárólag az ő anyagi céljaiért és a nyílt társadalom eszméjéért harcoló, az ő ítélete szerinti jók, valamint az ez ellen küzdő „gonoszok” vannak. Soros rendszerében az is félelmetes persze, hogy nincsen átmenet, köztes állapot. Álmainak beteljesítése érdekében három szinten építette ki hídfőállásait itthon: a civil szervezeteknél, a politikai szférában és a médiában. Ijesztő és meglehetősen komplex hálózatot hozott létre a magyar politika befolyásolására. Őket pénzeli, a saját céljaiért. Óriási erők sorakaznak a magyar kormánnyal szemben.
A rendszer kulcsa: a Nyílt Társadalom Alapítvány
Az egész rendszer legfontosabb eleme a Nyílt Társadalom Alapítvány (OSF), amit a világ egyik leggazdagabb embere még 1993-ben hozott létre Open Society Institute néven, és csak 2010-ben lett Open Society Foundations. A New York-i székhelyű szervezetnek azért van kulcsszerepe, mert innen történik a pénzek elosztása a világ minden pontjára. Az OSF a szó szoros értelmében egy pénzelosztó központ, ahonnan a Soros céljait szolgáló szervezetek, személyek bátran meríthetnek újra és újra, legyenek bárhol a világon. Erre példa, hogy Soros 140 millió forintot adományozott az általa létrehozott OSF-en keresztül a Best for Britain kampányszervezetnek, aminek az a feladata, hogy az üzletember érdekeinek megfelelően megfúrja a Brexitet, azaz Nagy-Britannia kilépését az Európai Unióból. Magyarországon is hasonlóan működik a szisztéma: az alapítványon keresztül lehet pénzt szerezniük a nyílt társadalom eszméje mellett kardoskodóknak. Példának okáért a következőt lehet felhozni: az OSF több százezer dollárt fog szétosztani a hazai vidéki álcivil kezdeményezések között, és ki akar építeni egy Soros-közeli vidéki médiahálózatot. A bevándorláspárti spekuláns támogatási, illetve ideológiai rendszerének jól láthatóan három szintje van: a civil szervezetek, a politikusok, valamint a média. Közöttük tökéletes az összhang, ha valamelyiket támadás éri, akkor a másik kettő egyből ugrik.
Egy példa a sok közül: a kormány szándékában állt a bevándorlást elősegítő szervezetek tevékenységének jogi keretek közé való szorítása, erre egyes politikusok és egyes médiumok összehangoltan, nagy hanggal védelmükbe vették őket. Nézzük, hogyan épült be Soros György a hazai politikába!
„Civil” szervezetek
Sokáig nem lehetett tudni, honnan kerültek elő a kormányt folyamatosan nyomás alatt tartó kreatív táblákkal, molinókkal felvonuló „civil” tüntetők. A második Orbán-kormány megalakulása óta jól megfigyelhetően megszaporodtak az ilyen jellegű megmozdulások, azonban feltűnő volt az is, hogy ezeknek az utcai tiltakozásoknak meglehetősen hasonló volt a forgatókönyve. Mintha mindig ugyanazok a szereplők, ugyanazokkal a gondolatokkal, ugyanazokkal a szavakkal léptek volna fel. A bevándorlási válság, majd később a Soros-egyetem (CEU) ügye felszínre hozta az egész hazai Soros-hálózatot, így mindenki számára világossá vált, hogy milyen óriási erők állnak a kormánnyal szemben.
![]() |
Soros György saját egyetemén, a CEU-n oszt kitüntetést. Forrás: DPA |
2015-ben közzétette az OSF magyarországi támogatottjainak listáját, amelyben többek között a következő szereplők voltak:
- a Közép-európai Egyetem,
- a Liget Műhely Alapítvány
- a Magyar Helsinki Bizottság,
- az Eötvös Károly Közpolitikai Nonprofit Közhasznú Kft.,
- a Transparency International Magyarország Alapítvány,
- a Társaság a Szabadságjogokért Egyesület (TASZ)
- a Menedék Migránsokat Segítő Egyesület,
- K-Monitor Közhasznú Egyesület,
- a Független Újságírók Alapítványa,
- és az Atlatszo.hu Közhasznú Nonprofit Kft.
A civil szervezetek átláthatóságáról szóló törvényjavaslat ellen szervezett álcivil tüntetés résztvevői. CEU, Civil tüntetés a Kossuth téren. 2017.04.12.
0 Megjegyzések