A magyar emberek megelégelték az Orbán Viktor elleni lejáratókampányt, megvédték hazájukat és a közös eredményeket. Kisszerű emberek kisszerű, kisstílű politizálása zajlik ellenzéki oldalon. Az ellenzéki média véleményterrort, ízlésdiktatúrát erőszakol az emberekre. Márki-Zay Péter elárulta a hazáját és a városát, mint száz éve Károlyi Mihály és a bolsevikok; Vásárhelyen az ügyeknek nincs gazdája – választás utáni nagyinterjú Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszterrel.
– Történelmi részvétel mellett történelmi sikert aratott az április 8-i választáson a Fidesz-KDNP, mely sorozatban harmadszor tett szert kétharmados parlamenti többségre. Az előzetes felmérések igen nagy szórást mutattak, a végeredmény pedig sokakat meglepett – leginkább a komoly részvétel miatt egészen a választás estéjéig kormányváltást vizionáló ellenzéki pártokat. Ön szerint mi történt pontosan?
– Az emberek fontosnak tartották, hogy megvédjék a hazájukat. Eljött a pillanat, hogy világos üzenetet küldjenek Európának, és Magyarország politikusainak. Ez mozgósította azokat, akik a Fideszre adták a voksukat.
Minden magyar ember győzött április 8-án. Visszafelé sült el az Orbán Viktorral és a Fidesszel szemben hónapok óta tartó intenzív nemzetközi és hazai lejáratókampány. A választópolgárok megelégelték a gyűlölködést.
A választókerületem mind a tizenkilenc településén egyértelmű, hogy az emberek nem akarnak bevándorlást, bevándorlókat. Ezeken a településeken sokat számított a Fidesz segítsége is. Hosszú idő után az emberek végre azt érezték, törődnek velük, segítenek a nehézségeiken, meghallgatják őket. Harminc-negyven év után épültek ismét utak, járdák, orvosi rendelők, gyógyszertárak, közösségi házak. Látták, hogy igenis van eredménye a közös munkának, és megéri bizalmat szavazni a Fidesznek. Érezték azt is, hogy a személyes életükben is van veszíteni való, ezért megvédték a hazájukat és a közös eredményeinket. Nem hagyták káoszba süllyedni az országot.
– Mit szól ahhoz, hogy több ellenzéki párt is választási csalást emleget, és szombatra tüntetést is szerveznek a fővárosba?
– A választási eredmény megkérdőjelezhetetlen, ekkora legitimációnál nincs miről beszélni. Visszataszító és szánalmas az ellenzék viselkedése. A cirkusz helyett egyetlen mondatot kellene mondaniuk: gratulálnak, és sok sikert kívánnak a győztesnek. Pontosan azért maradtak ismét alul, mert nincs meg bennük a választói bizalomhoz szükséges nagyvonalúság és korrektség. Kisszerű emberek kisszerű politikája.
VÉLEMÉNYTERROR, LEHÜLYÉZETT MAGYAROK
– Számomra úgy tűnik, április 8-ának az is fontos üzenete, hogy miután a kampányban a hazai ellenzéki sajtó és a nemzetközi média átvette a honi ellenzéki pártok szerepét, és folyamatosan nyomást gyakorolt a magyar társadalomra, a Fidesz szavazói nem merték nyíltan felvállalni a véleményüket: „rejtőzködtek”. Egyetért ezzel?
– Az országos véleményformáló médiumok, a legnépszerűbb, leglátogatottabb portálok és a legnézettebb televíziók véleményterrort vezettek be az országban. Ennek csúcspontjaként a választás utáni napon nemes egyszerűséggel hülyének nevezték a Fideszre szavazó embereket.
Szégyen, hogy a sajtó munkatársai egy magyar állampolgárt a szavazata miatt hülyéznek le.
Éppen az érintett szerkesztőségeknek kellene elgondolkodniuk, ki érti jobban a magyar világot, a magyar valóságot, illetve mi áll az ország érdekében. Jó volna, ha ezek a médiumok végre belátnák, hogy vannak emberek, akik nem értenek velük egyet, jó volna, ha békén hagynák őket, és megadnák nekik a tiszteletet. Április 8-a előtt sajnos nem ez történt.
Zaklatták azokat, akik nem voltak hajlandóak azonosulni velük, brutális cenzúrát és ízlésterrort alkalmaztak.
Odáig merészkednek, hogy véleményt, ízlést, divatot, életvezetési tanácsokat és politikai szimpátiát is ránk akarnak erőszakolni.
– A pártokra is nyomást gyakoroltak például azon keresztül, hogy folyamatosan jelentették meg az álhíreket vagy a félinformációkat arról, hogy ki, hol, kinek a javára lép(het) vissza, és elárasztották a világhálót azok az állítólagos elemzések, melyek szerint a különböző ellenzéki pártok szavazói is mind kölcsönös visszalépéseket, teljes koordinációt akarnak.
– A pártokra is nyomást gyakoroltak például azon keresztül, hogy folyamatosan jelentették meg az álhíreket vagy a félinformációkat arról, hogy ki, hol, kinek a javára lép(het) vissza, és elárasztották a világhálót azok az állítólagos elemzések, melyek szerint a különböző ellenzéki pártok szavazói is mind kölcsönös visszalépéseket, teljes koordinációt akarnak.
– Az ellenzéki sajtó egyértelműen átvette az ellenzéki pártok szerepét, miután azok kisszerű és kisstílű emberekből állnak, akik kisszerű és kisstílű politikát folytatnak. A sajtó egyébként intelligens munkatársai meg akarták mutatni, hogyan kell politizálni. Azt javaslom ezen szerkesztőségek újságíróinak és szerkesztőinek, induljanak el legközelebb a választáson, legyenek jelöltek, próbálják ki, milyen az, amikor nem kényelmes páholyból minősítik a színpadon zajló eseményeket.
Álljanak oda, méressék meg magukat, ha ilyen mértékben politikát akarnak csinálni, vagy hagyják békén azokat, akik nem értenek velük egyet!
Nézzük meg, hány szavazatot fognak kapni. Amennyiben annyira le akarnak bennünket váltani, induljanak el, ha nem, akkor adják meg a tiszteletet azoknak, akik nem értenek velük egyet.
0 Megjegyzések