A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Twitteren (X-en), Instagramon, Threadson vagy YouTube-on!

Diákok szedték a remény virágait a gyógyíthatatlan betegekért Debrecenben

Diákok szedtek, kötöttek csokorba, majd osztottak szét több száz szál nárciszt a debreceni Hospice-Palliatív Terápiás Osztályon április 10-én.
A Dienes László Görögkatolikus Gimnázium, Egészségügyi Szakgimnázium és Szakközépiskola 11 tanulója szedte a remény virágát, így fejezve ki együttérzésüket a rákbetegségben szenvedők iránt, hiszen a nárcisz szerte a világon a rákbetegeket, rákban haldoklókat gondozó szervezetek szimbóluma; az életnek, a reménynek, a halál legyőzésének, a szeretetnek, a ragaszkodásnak a kifejezője.

11 évvel ezelőtt indult útjára Debrecenben a Méltóság Mezeje Program azzal a céllal, hogy segítse az elmúlás, a veszteség és a halál feldolgozását az óvodás, általános és középiskolás korosztály körében és egyúttal gondoskodó felnőtteket neveljen a fiatalokból. 18 oktatási és nevelési intézmény, köztük a Dienes László Görögkatolikus Gimnázium, Egészségügyi Szakgimnázium és Szakközépiskola is csatlakozott a mentális szemléletformáló kezdeményezéshez.

„Bár a program 2017-ben lezárult ugyan, hozadéka a mai napig érzékelhető, melyet mi sem jelez jobban, mint a mai nárcisz szedés: a Méltóság Mezeje Program egykori diákjai önkéntesen, együttérzésük és tiszteletük kifejezéseként szedték és kötötték csokorba a virágokat” – fogalmazott Porkoláb Gyöngyi, a Méltóság Mezeje szemléletformáló program igazgatója, a Debreceni Hospice Ház Alapítvány kuratóriumi elnöke.

A nárciszszedésre a Debreceni Hospice Ház Alapítvány együttműködő partnere, a ReményPont Közösségi Iroda felajánlásával kerülhetett sor.

Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések