Igényeljen Napi Újság tagsági kártyát és tegyen szert velünk egy kis mellékes jövedelemre. Töltse ki a kártya igénylólapot ide kattintva.

A rémült EU-s politikusok össze-vissza beszélnek az olasz választás kapcsán. A hibás ebben is Magyarország

Az unió most a magyarázatot keresi, hogy miért populista, Európa- és idegenellenes pártok diadalmaskodtak Olaszországban, és a francia elnök a menekültpolitikában találja meg okot. 
Macron kifejezetten az erős migrációs nyomásban jelölte meg az indítékot. Magyarország és Lengyelország politikája, mármint hogy nem hajlandóak menedékérőket átvenni, hozzájárult a vasárnapi eredményhez. Olaszország 4 év alatt több mint 600 ezer menekültet fogadott be. Ez volt a kampány egyik fő témája.

A luxemburgi külügyminiszter szintén úgy gondolja, hogy az olasz Európa-ellenes erők felemelkedéséért azok az erők felelősek, köztük, Magyarország, amelyek megakadályozták a menekültek elosztását. Asselborn igen sajnálatosnak tartja, hogy a migráció ügyében megtagadott szolidaritás a populisták és a szélsőjobbosok malmára hajtotta a vizet. Mint mondta, a választási eredményhez hozzájárult, hogy a magyar és a lengyel kormány nem volt hajlandó végrehajtani a kvótadöntést. Ily módon az olasz választás eredménye még tovább nehezíti az európai politikát.

A luxemburgi külügyminiszter szerint főleg a Liga élt abból, hogy folyton azt mondogatta: nincs szolidaritás Európában. Ennélfogva az olaszoknál rettenetes kép alakult ki az EU-ról. A luxemburgi diplomácia első embere épp ezért azt sürgeti, hogy mielőbb döntsenek a közös menedékpolitikáról, ha kell, többségi alapon. Azaz a kérdést ne vigyék az Európai Tanács elé, mert ott csakis egyhangú határozatot lehet hozni. Az pedig elképzelhetetlen. Ha minden így marad az ugyanolyan katasztrofális következményekkel járhat az EU többi országában, mint ahogy azt Olaszországban láttuk.

Az Európai Néppárt frakcióvezetője újabb figyelmeztető lövésnek minősítette az választás kimenetelét, mármint hogy Európának meg kell oldania az olyan nagy problémákat, mint a menekültek beáramlása vagy a gazdaság fellendítése. A német szociáldemokraták egyik uniós politikusa úgy látja: az emberek hagyják, hogy hangos, szélsőséges és populista mozgalmak elcsábítsák őket, noha azoknak nincs válaszuk a bajokra. Az uniónak azonban erősebbnek, szolidárisabbnak és demokratikusabbnak kell lennie – írja a német Die Zeit.

Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések