A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Twitteren (X-en), Instagramon, Threadson vagy YouTube-on!

Ausztria új külügyminisztere: Inkább Budapest, mint Párizs vagy Madrid. A migránsok 80 százaléka azért jön, mert otthon nem tud nőhöz jutni.

Karin Kneissl, Ausztria új külügyminisztere hét nyelven beszél, köztük magyarul. Az iszlámot remekül ismeri, a migrációval szemben kifejezetten kritikus.
A Mandiner közölt egy hosszabb portrét az új osztrák külügyminiszterről, Karin Kneisslről, aki Sebastian Kurzot váltotta a pozícióban.

Ausztria új külügyminisztere: Inkább Budapest, mint Párizs vagy Madrid. A migránsok  80 százaléka azért jön, mert otthon nem tud nőhöz jutni.

Kneissl független, bár az FPÖ kérte fel a külügyminiszterségre, ennek ellenére egy fontos tradíció újjáélesztését jelenti, hogy Ausztriában független külügyminisztert neveztek ki. Az sem véletlen azonban, hogy Heinz-Christian Strache kérte fel erre a tisztségre.

Kneissl hosszabb ideig élt a Közel-Keleten, és bár hamar világossá vált számára, hogy nem tudna élni az arab világban, azonban elszakadni sem tudott tőle. Először a Bécsi Egyetemen szerzett jogi diplomát, majd ott végezte el az arab szakot is.

A frissen kinevezett külügyminiszter az 1990-es években dolgozott már az Osztrák Külügyminisztériumban. Tagja volt az akkori Miniszteri Kabinetnek, dolgozott a Külügyminisztérium nemzetközi jogi irodájában, de töltött be hivatalos posztot Párizsban és Madridban is. Erről az időszakról azt írja Kneissl a Mein Naher Osten (Közel-Keletem) című könyvében, hogy sokkal szívesebben tevékenykedett volna Budapesten, hiszen ekkor tanult magyarul. Útja mégis az Ibériai-félszigetre vezetett — írja a Mandiner.

Kneissl kifejezetten kritikus a politikai iszlámmal szemben. Úgy gondolja, hogy az egy olyan irányzat, ami a vallási alapon nyugvó társadalommodellt állítja szembe a nyugati életformával. Szerinte mérsékelt iszlám nem is létezik.

Az ember vagy iszlamista, és ezzel együtt az iszlámon alapuló társadalomban és gazdaságban hisz, vagy pedig nem az, és elismeri az állam és az egyház szétválasztásának jogosságát”— véli.

Kneissl Európa-pártinak tartja magát, azonban az EU vezetését több alkalommal is bírálta. Junckert közönségesnek tartja, a katalán függetlenedést viszont pártolja.

A migránsokkal kapcsolatban már 2015-ben is azon a véleményen volt, hogy 80 százalékuk gazdasági migráns és fiatal férfi, akik azért hagyták el a hazájukat, mert nem tudtak nőhöz jutni – írja a mandiner.hu.

Megjegyzés küldése

0 Megjegyzések