Bár a nemzeti konzultáció kérdéseire válaszoló emberek elsöprő többsége a jelek szerint elutasítja a Soros-tervet, Tuzson Bence kormányzati kommunikációért felelős államtitkár szerint ez aligha fogja érdekelni a milliárdost, aki be akar avatkozni a 2018-as országgyűlési választásba. A magyar állam ellen már számos jogi eljárást indított a Helsinki Bizottság, amelyet a tőzsdespekuláns támogatott, a konzultációt is megtámadta; a per szerdán kezdődik.
Elsöprő többség mondott nemet a Soros-tervre a nemzeti konzultáció részleges feldolgozási adatai alapján – közölte tegnap az MTI Tuzson Bencét idézve. A kormányzati kommunikációért felelős államtitkár emlékeztetett: ez volt a legsikeresebb konzultáció, több mint 2,3 millió választó vett részt rajta, december 7-ig pedig több mint másfél millió ívet dolgoztak fel.
– A kormány tisztában van azonban azzal, hogy Soros Györgyöt nem érdekli a magyar emberek álláspontja – tette hozzá, és arra figyelmeztetett, hogy a jelek szerint Soros György befolyásolni kívánja a magyar választásokat. – A sorozatos támadások ellenére a magyar kormány elszánt, és a továbbiakban is azért fog küzdeni, hogy Európában és Magyarországon is a magyar emberek álláspontja érvényesüljön, azaz semmilyen formában ne valósulhasson meg a Soros-terv – jelentette ki Tuzson Bence.
Ezzel a hozzáállással azonban a kormány nemcsak Soros György, hanem az Európai Unió bevándorláspárti erőinek tüzét is magára vonja – ezt már Szijjártó Péter mondta a Kossuth rádió Vasárnapi újság című műsorában. A külgazdasági és külügyminiszter szerint ha a magyar kormány nem ilyen politikát vinne a bevándorlás tekintetében, akkor nem citálták volna az Európai Parlament (EP) belügyi, állampolgári jogi és igazságügyi bizottsága (LIBE) elé.
Szijjártó Péter szerint a bevándorláspolitka miatt citálták hazánkat a LIBE bizottság elé
Emlékezetes, hogy a testület ülésén két, Soros György hálózata által támogatott szervezet és számos európai parlamenti képviselő is támadta hazánkat, igaz, támogatói is akadtak a kormány politikájának. Figyelemre méltó, hogy egyes politikusok elvitatták a kormánytól a jogot, hogy Magyarország és a magyarok képviselőjeként léphessen fel. A külügyminiszter szerint el kellene oszlatni azt a Nyugat-Európában eluralkodó tévképzetet, hogy a társadalmat az NGO-k (nem kormányzati szervezetek) képviselik.
Ilyen NGO a Soros százmillióival kitömött Helsinki Bizottság, amely civil szervezetnek nevezi magát, ugyanakkor tevékenysége meglehetősen átpolitizált. Sokatmondó, hogy a hét végén Niedermüller Péter (DK) az ATV Egyenes beszéd című műsorában azt mondta: amikor a magyar kormányfő arról beszél az állami rádióban, hogy a Soroshoz kapcsolható szervezeteket titkosszolgálati módszerekkel kell megfigyelni, akkor azzal nem mond mást, mint hogy a politikai ellenzéket nem tekinti a demokratikus intézményrendszer részének.
A stúdióban jelen lévő helsinkis Pardavi Márta nem tiltakozott az ellen, hogy az általa irányított, elvileg független és civil szervezetet a politikai ellenzék körébe sorolta az európai parlamenti képviselő.
Ismert, hogy a Helsinki Bizottság a közelmúltban támadást intézett a nemzeti konzultáció ellen: a kérdőív egy általuk kiforgatott mondata miatt személyiségi jogi pert indítottak.
Az akció arra is alkalmas lehetett volna, hogy megakadályozza a kérdőívek postázását, a keresetlevélben ugyanis ideiglenes intézkedésként a terjesztés átmeneti leállítását kérték a bíróságtól, a jogerős – és számukra kedvező – döntés azonban túl későn született meg, így nem érték el a céljukat. Maga a per szerdán kezdődik.
A szervezet egyébként nyíltan kiáll a migránsok mellett; honlapján büszkén hirdeti például, hogy évente átlagosan tíz-tizenkét migráns család egyesítésénél működik közre.
A strasbourgi bíróságon is rendszeren perlik az államot, volt hogy a bűnözők képviseletében, a börtönkörülmények miatt, de migráns ügyfeleik is vannak, a perek után pedig milliós ügyvédi költséget tehetnek zsebre.
Említést érdemel az is, hogy a Helsinki Bizottság több alkalommal szervezett képzéseket, érzékenyítőprogramokat bíróknak és más igazságügyi dolgozóknak, s a nyugdíjkorhatár leszállításakor kiállt az Országgyűlés döntését támadó bírók mellett, esetükben jogi képviselőként is eljárt.
Politikai támadás jogi köntösben
Völner Pál szerint az ország szuverenitását akarják megkérdőjelezni a kötelezettségszegési eljárásokkal. Az Igazságügyi Minisztérium parlamenti államtitkára hangsúlyozta: politikai ügyek miatt indultak a kötelezettségszegési eljárások, hiszen nem jogszabály-átültetési problémákról van szó.
– Az is látszik, hogy az Európai Bizottság által megtámadott ügyek – a felsőoktatási és a civiltörvény, valamint a korábbi kvótahatározat végrehajtásának megtagadása – markánsan kapcsolódnak Soros György személyéhez – mondta, hozzátéve, a nemzeti konzultáció miatt a kormány pozíciója kötött, és ki fog tartani.
– A kormánypártok szerint példátlan nyomásgyakorlás és zsarolás kezdődött az országgal szemben az Európai Unióban azért, mert Magyarország útjában áll a Soros-tervnek – ezt pedig Hollik István, a KDNP országgyűlési képviselője jelentette ki szombaton. Úgy vélekedett, hogy az eddiginél is magasabb sebességi fokozatba kapcsolt a brüsszeli gépezet Magyarország ellen.
A képviselő szerint nyilvánvaló, hogy Brüsszel nem jogi vagy jogállamisági problémák miatt támadja a kormányt, hanem azért, mert Magyarország a Soros-terv útjában van.
0 Megjegyzések