A Soros György szervezetei által is támogatott Helsinki Bizottság egyik „reklámarca" szerint Magyarország problémái abból fakadnak, hogy egyelőre nem sikerült megbuktatni a kormányt. A volt bíró, Sándor Zsuzsa egy blogbejegyzésében pedig arról értekezett, hogy gazdasági szankciókkal kellene kikényszeríteni Orbán Viktor távozását.
Magyarországon felszámolták a jogállamot, a társadalom korrupt, s az égbekiáltó bűnök következmények nélkül maradnak, mert ezt a kormányt nem sikerült eddig megbuktatni – közölte nemrégiben a Soros György alapítványai által is támogatott Helsinki Bizottság egyik „reklámarca" a Hír TV Riasztás című műsorában.
A jelenetet a Tűzfalcsoport vette észre, s osztotta meg internetes oldalán. A megszólaló Sándor Zsuzsa (képünkön) nyugdíjas bíró, exügyész, aki a riporter szerint ma már nem bánja, hogy le kellett vetnie a talárt, ebben „a rendszerben ugyanis képtelen lenne létezni". Miért? Mert Polt Péter legfőbb ügyészen és Handó Tündén, az Országos Bírósági Hivatal elnökén keresztül a Fidesz–KDNP közvetlen befolyása alá vonta az igazságszolgáltatást – derült ki a szavaiból, miként az is, hogy elítéli a felsőoktatási és a civiltörvény módosítását.
Sándor Zsuzsa egyébként aktív blogger és kérlelhetetlen kormánykritikus, aki egyik bejegyzésében azért bírálta az unió vezetőit, mert „még mindig nem képesek hatékonyan fellépni a magyar miniszterelnök ellen. Csak szájkaratéznak ahelyett, hogy végre szankcionálnák azt a botrányos, az uniót is bomlasztó politikát, amit ez az ember gátlástalanul folytat." Ezek után azt is felvázolta, hogy Brüsszelnek el kell zárnia minden forrást, mivel ha „még szegényebb lesz ez az ország", akkor talán „rájövünk, kinek köszönhetjük", és a felháborodás elsöpri az Orbán-kormányt.
Ami a volt bíró és a Helsinki Bizottság kapcsolatát illeti, Sándor egyike azoknak az egykori ítészeknek, akik a nyugdíjkorhatár leszállítása miatt a strasbourgi bírósághoz fordultak a magyar állam elmarasztalását kérve. A perképviseletet a jogvédő szervezet egyik ügyvédje látta el. Sándor most a szervezet egyszázalékosadó-felajánlásokért folytatott kampányába szállt be.
A Helsinki Bizottság egyébként – hasonlóan a többi, Soros György által is támogatott csoporthoz – rendre kikérte magának, hogy bárki politikai szereplőként állítsa be, ám mindig hozzátették: az emberi jogok védelme szükségképpen együtt jár a politizálással. Talán érdemes megjegyezni azt is: Sándor egy másik műsorban védelmébe vette az amerikai tőzsdespekulánst, amikor kifejtette, hogy a sorosozás antiszemita cselekedet.
0 Megjegyzések